V Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

V Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W związku ze wspomnieniem Matki Bożej z Lourdes i obchodzonym 27 Światowym Dniu Chorego, pragniemy skierować serdeczne pozdrowienia i zaproszenie osób starszych, chorych i cierpiących. Jutro, w poniedziałek 11 lutego br. o godzinie 9.00; organizujemy w klasztorku – parafialne obchody Dnia Chorego. Połączone one będą z Mszą Świętą i udzieleniem Sakramentu Chorych. Wszystkich chorych, niepełnosprawnych i im posługujących – serdecznie zapraszamy. Kierujemy także apel do osób, które dysponują samochodami, aby pomogli tym, którzy sami nie dadzą rady przybyć na tę uroczystość.

2. Za tydzień, w niedzielę – po każdej Mszy Świętej zbierać do puszek datki na pomoc Misjom w świecie.

3. Jak informowaliśmy dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbierane są datki na leczenie poważnie chorej trzynastoletniej Kingi, uczennicy kl. VII Szkoły Podstawowej w Szepietowie. Dziewczynka od kilku miesięcy walczy z nowotworem złośliwym mózgu – wyściółczakiem anaplastycznym. Zebrane datki będą w całości przeznaczone na leczenie i rehabilitację. Wśród kwestujących będą koledzy i koleżanki Kingi oraz nauczyciele. Ośmielam się prosić Was o życzliwe włączenie się w tę akcję.

4. Za tydzień, w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – kolejne spotkanie z dziećmi, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. 

5. Dziękujemy osobom, które systematycznie i życzliwie wspierają rozpoczęty remont naszej świątyni. W ostatnim czasie swój dar na ten cel, w wysokości 100zł, złożyła anonimowa ofiarodawczyni z Siekierk. Bóg zapłać! 6

6. Dziękujemy Paniom z ul. Ogrodowej, ul. Bernardyńskiej i ul. Glogera za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę – 16 lutego, na godzinę 10.00 zwracamy się do rodzin z Herman.

7. W nocy z 13 na 14 lutego br. zostanie przeprowadzone ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych. W celu zapewnienia prawidłowego przeprowadzenia w/w badania Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tykocinie, zwraca się z prośbą do osób, które posiadają informację o bezdomnych, przebywających na terenie naszej gminy o kontakt z tutejszym ośrodkiem.

8. Przychodnia Profilaktyki i Diagnostyki Obrazowej T.N.N. zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat. Mammobus będzie ustawiony przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tykocinie. Rejestracja i informacje można uzyskać w godzinach od 8.00 do 20.00 pod numerami telefonów: 85 6760332 lub 85 6761322.

9. W związku z 354 rocznicą śmierci hetmana Stefana Czarnieckiego Obóz Narodowo-Radykalny zaprasza na uroczystości, które odbędą się w następną niedzielę 17 lutego. Rozpocznie je Msza Święta za Śp. Hetmana Stefana Czarnieckiego o godzinie 10.00; po której będziemy mogli wysłuchać krótkiego wykładu profesora Uniwersytetu w Białymstoku pt. Żywot Stefana Czarnieckiego i związek z ziemią podlaską. Dalsza część uroczystości przy pomniku, na placu przed kościołem. Zapraszamy.

         10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jerzego Markowskiego, lat 84, mieszkańca Sawina. Wieczny odpoczynek…