V Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

V Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Od 14 lutego br. rozpoczynamy w naszej parafii spotkania Kursu Alfa. Co to jest Alfa? – To otwarta dla każdego szansa poznania i pogłębienia wiary chrześcijańskiej. Swobodna i przyjazna atmosfera, przystępna forma i humor. Każdy może brać udział w tych spotkaniach.

Kurs adresowany jest w szczególności do tych, którzy chcą się zaznajomić z chrześcijaństwem, nowo nawróconych chrześcijan i tych, którzy chcą odświeżyć sobie podstawy wiary. Spotkania odbywać się będą w Alumnacie, w środy – początek o godzinie 18.45. Więcej informacji znajdziecie w gablocie parafialnej. Zachęcamy do uczestnictwa. Zapisy u ks. Macieja.

2. W minionym tygodniu zakończył się organizowany przez naszą parafię zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży. Dzięki Bogu towarzyszyła nam odpowiednia pogoda, dobry humor oraz „piękne okoliczności przyrody – niepowtarzalnej”. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, dzięki którym po raz kolejny udało się nam zorganizować taki wyjazd – kierowniczce zimowiska, przystojnym opiekunom, wspaniałym i grzecznym uczestnikom oraz wszystkim ludziom dobrej woli, dzięki którym spora grupa naszych dzieci mogła nieodpłatnie skorzystać z takiego wyjazdu i nabyć, bądź utrwalić sobie umiejętność jazdy na nartach. Specjalne podziękowania kierujemy na ręce Pana Burmistrza Krzysztofa Chlebowicza za dofinansowanie wyjazdu kwotą 3 500 złotych. Rozsądek nam podpowiada, że nie możemy zrezygnować z tej przyjemnej tradycji.

3.Za tydzień w niedzielę bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami, przygotowującymi się do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

4. W następną niedzielę bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 10.00 modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi. Zachęcamy szczególnie rodziców do włączenia się w modlitwę różańcową za swoje dzieci.

5. W dniu 5 lutego przypada liturgiczne wspomnienie świętej Agaty, która jest patronką chroniącą wiernych od pożarów i niebezpieczeństwa ognia. Błogosławiony w świątyniach, tego dnia chleb ma nas chronić przed ogniem. Jest także zabierany w podróż, aby ułatwić rozłąkę, ponieważ tęsknota za domem, niczym ogień, pali serca i św. Agata ma pomóc ten ogień ugasić. Błogosławieństwo chleba odbywać się będzie po Mszy Świętej o godzinie 6.30 i 17.00.

6. Na dobre rozpoczęły się prace konserwatorskie przy polichromiach naszego kościoła. Niestety musimy uzbroić się w cierpliwość różnego rodzaju niewygód, są to niestety dobrze znane „uroki” remontu.

Dziękujemy  Paniom ze Stelmachowa za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (10 lutego br. na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z tej samej miejscowości.

  1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Teresy Jabłońskiej, lat 78 z Sanik. Wieczny odpoczynek…