V Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

V Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W najbliższą sobotę – 11 lutego br., w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Kościół po raz 25 obchodził będzie Światowy Dzień Chorego. Powinniśmy pamiętać jak cenną częścią naszej wspólnoty są ludzie chorzy i cierpiący. Tego też dnia o godzinie 9.00 w Klasztorku zostanie odprawiona Msza Święta ze specjalną nauką oraz udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Wszystkich chorych, niepełnosprawnych i im posługujących – serdecznie zapraszamy na nasz Parafialny Dzień Chorego. Kierujemy także apel do osób, które dysponują samochodami, aby pomogli tym, którzy sami nie dadzą rady przybyć na tę uroczystość.

2. Pragniemy serdecznie powitać Pana Rafała, który od minionego poniedziałku przejął obowiązki organisty w naszej parafii. Przybywa on do nas wraz z małżonką, także pracującą jako organistka. Tymczasowo zamieszkają oni na plebanii. Jednocześnie pragniemy zaprosić wszystkich chórzystów na organizacyjną próbę chóru parafialnego, która odbędzie się na plebanii w najbliższy czwartek 9 lutego br. o godzinie 19.00.  Wznawiamy także spotkania scholi dziecięcej i pragniemy zaprosić inne – chętne i uzdolnione dzieci do wspólnego śpiewania. Dzieci, które już śpiewały w scholi, prowadzonej przez Pana Andrzeja, jak i te, które chciałby dołączyć – zapraszamy na próbę, która odbędzie się na plebanii w najbliższy piątek o godzinie 18.00. ZAPRASZAMY!

3. Sukcesem zakończył się organizowany przez naszą parafię zimowy wyjazd naszej młodzieży w góry. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, dzięki którym po raz kolejny udało się nam zorganizować taki wypoczynek – kierownikowi wyjazdu, opiekunom oraz wszystkim ludziom dobrej woli, dzięki którym spora grupa naszych dzieci mogła nieodpłatnie skorzystać z takiego wyjazdu.

4. Z satysfakcją i radością informujemy, że nasza młoda parafianka, została zaliczona do grona stypendystów Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej na rok 2017. Gratulujemy!

5. Na prośbę Dyrekcji Zespołu Szkół w Tykocinie pragniemy poinformować, że w następną niedzielę 12 lutego br. o godzinie 9.15 odbędzie się, podsumowujące semestr – zebranie rodziców.

6. W dniach 24 czerwca – 3 lipca, duszpasterstwo parafii Sokoły organizuje 10-dniową pielgrzymkę do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny połączoną z wypoczynkiem nad chorwackim morzem. W programie m.in: Medjugorie, Dubrownik, Split, Mostar, jeziora Plitvickie, Sarajewo. Koszt pielgrzymki: 1690 zł + 50 Euro (I rata – 1000 zł do końca marca, II rata – 690 zł + 50 Euro do końca maja). Cena zawiera transport autokarem, noclegi wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), ubezpieczenie, przewodników, bilety wstępu, opłaty klimatyczne, rejs statkiem po jeziorach Plitvickich, zestawy słuchawkowe. Bliższe informacje i zapisy u ks. Arkadiusza, wikariusza z Sokół – tel. 692077483.

7. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jerzego Sochoń, lat 74,Sp. Haliny Kropiwnickiej lat 72 z Tykocina  oraz Śp. Otylii Sołowińskiej, lat 93 z Kolonii Stelmachowo. Wieczny odpoczynek…