V Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

V Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Z satysfakcją pragniemy poinformować, że złożony przez nas do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt, dotyczący II etapu remontu dachu i elewacji kościoła – otrzymał dofinansowanie w wysokości 300 tys. złotych.

Całość prac zgłoszonych do ministerialnego wniosku miała dotyczyć remontu dachu i elewacji naw bocznych, konserwacji i wymiany stolarki. Kosztorys tych prac opiewał na kwotę 1,3 mln. złotych. Pragniemy zatem już teraz zakomunikować, że uzyskana dotacja powiększy nasz ustalony plan minimum o kolejne partie robót na zewnątrz kościoła. Z nadzieją oczekujemy także na samorządowe wsparcie naszych inicjatyw. Z Bożą pomocą na początku sezonu powinny rozpocząć się prace remontowe w zakresie na jaki nas będzie stać!

2. W następną niedzielę 15 lutego br. przybędzie do naszej parafii wraz z zespołem wokalnym (tercetem) ks. Kazimierz Ostrowski – Dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej. Zaprezentują oni utwory kompozytorów z różnych epok. Wizyta ta ma na celu ożywienie naszej liturgii w przestrzeni śpiewu i muzyki kościelnej. Być może stanie się impulsem zawiązania chóru parafialnego, do czego już dzisiaj chętnych i utalentowanych parafian i parafianki – zachęcamy. Pierwsze spotkanie, zapisy i casting J chórzystów, bezpośrednio po Mszach Świętych najbliższej niedzieli. Ofiary składane na tace będą przeznaczone na rozwój, remonty i doposażenie w instrumenty, powstającego w Łomży Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej.

3. Za tydzień będą zbierane do puszek ofiary na misje.

4. W najbliższą środę, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Kościół po raz 23 obchodził będzie Światowy Dzień Chorego. Powinniśmy pamiętać jak cenną częścią naszej wspólnoty są ludzie chorzy i cierpiący. Tego też dnia o godzinie 9.00 w Klasztorku zostanie odprawiona Msza Święta ze specjalną nauką oraz udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Wszystkich chorych, niepełnosprawnych i im posługujących – serdecznie zapraszamy na nasz Parafialny Dzień Chorego. Kierujemy także apel do osób, które dysponują samochodami, aby pomogli tym, którzy sami nie dadzą rady przybyć na tę uroczystość.

5. Dziękuję także wszystkim osobom, które życzliwie darem modlitwy i ofiarą pieniężną wpierają wysiłki pilnie potrzebnego remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli – pracownicy Zespołu Szkół w Tykocinie 450zł anonimowy ofiarodawca – 100zł z przeznaczeniem na zakup figur do szopki bożonarodzeniowej; anonimowy ofiarodawca z Sanik – 300zł. Bóg zapłać!

6. Dyrekcja Zespołu Szkół przypomina, że za tydzień w niedzielę o godzinie 11.00 odbędzie się, w budynku szkoły – zebranie rodziców. Spotkanie to nie będzie kolidowało z uczestnictwem w niedzielnych Mszach Świętych.

7. Przypominamy, że w najbliższy piątek o godzinie 19.00 – pierwsze modlitewne spotkanie naszej młodzieży. Zapraszamy.