V Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

V Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne

Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy. Pragniemy ponowić nasz apel do licznego uczestnictwa w nabożeństwach, przygotowujących nas do wspólnotowego świętowania.

W najbliższy wtorek o godzinie 9.00 w Zespole Szkół w Tykocinie odbędzie się  dzień przedświątecznych przygotowań. Przewodniczył im będzie ks. Dr Zbigniew Pyskło. Wszystkie pozostałe osoby zapraszamy na najbliższą sobotę na Nabożeństwa Pokutne, połączone z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty. Odbywać się one będą o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Dla głębszego przeżycia Spowiedzi – zachęcamy najpierw do uczestnictwa w nabożeństwie, a dopiero po nim skorzystania z Sakramentu Pojednania. Najbliższa sobota będzie zasadniczo jedynym dniem naszych przygotowań do Świąt.

Całą rodziną parafialną już od dłuższego czasu przygotowujemy się do wyjątkowego wydarzenia jakim są Misje Święte. Odbywać się one będą od 3 do 10  kwietnia br. Bezpośrednim wstępem do Misji będą nasze parafialne obchody 11 rocznicy śmierci Św. Jana Pawła II. Misje poprowadzą ojcowie redemptoryści – o. Antoni Paździorko i o. Zbigniew Podlecki.

Pragnę do Wszystkich skierować serdeczne zaproszenie do uczestnictwa w Misjach. Niebawem każda rodzina w parafii otrzyma specjalne zaproszenie z programem nabożeństw. Zwracam się z prośbą do wszystkich Radnych Parafialnych o pomoc w doręczeniu zaproszeń. Można je odebrać dzisiaj, w zakrystii –  po każdej Mszy Świętej.

   2. Tradycją minionych lat organizujemy w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową – Drogę Krzyżową ulicami miasta. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie. Tym razem trasa będzie wiodła z klasztorku ulicą Klasztorną, Jordyka do kościoła parafialnego. Początek nabożeństwa o godzinie 18.00 w klasztorku kończymy ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego w kościele parafialnym.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy systematycznie odprawiają nabożeństwo Drogi Krzyżowej w swoich miejscowościach.

    3. Przed nami Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, gdzie miało się dokonać dzieło odkupienia. Przypominamy, że podczas każdej Mszy Świętej będzie organizowane poświęcenie palm. Tego dnia ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zakup kwiatów i dekoracji do Grobu Pańskiego.

   4. Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku dochodowego za rok 2015 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Na terenie Diecezji Łomżyńskiej kościelną organizacją pożytku publicznego jest „CARITAS BLIŹNIM” wspierająca działalność statutową Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Zwracamy się z prośbą do Państwa o ofiarność, która kosztuje tak niewiele. Prosimy o przekazanie 1% podatku dochodowego na „CARITAS BLIŹNIM”, ze wskazaniem na DPS w Tykocinie. Za okazaną pomoc składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

     5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Janusz Wnorowski, kawaler zamieszkały w Hermanach parafii tutejszej i Katarzyna Uszyńska, panna z parafii Szepietowo. Zapowiedź II. Łukasz Baczewski, kawaler zamieszkał w Sawinie, parafii tutejszej i Aneta Kulesz, panna zamieszkała w miejscowości Łozowo, parafia Różanystok. Zapowiedź I.

     6. Dziękujemy wszystkim osobom, które życzliwie darem modlitwy i ofiarą pieniężną wpierają rozpoczęty wysiłek remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli – anonimowi ofiarodawcy z Tykocina 300zł. Bóg zapłać!

     7. W ostatnim czasie odbył się pogrzeb Śp. Eugeniusz Jarockiego, lat 86 z Jeżewa Starego oraz Śp. Stanisława Malinowskiego, lat 84 z Siekierk. Wieczny odpoczynek…