V Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

V Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Przewodniczył im będzie ks. dr. Andrzej Dębski – Prefekt Wyższego Archidiecezjalnego Seminarium w Białymstoku. Porządek rekolekcyjnych nauk w poniedziałek (19.03.2018) i wtorek (20.03.2018) będzie następujący:

Godzina 8.15 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży (poniedziałek nauka dedykowana dzieciom, we wtorek – młodzieży)

Godzina 10.00 – Msza Święta z nauką ogólną(we wtorek dzień   

                             chorych)

Godzina 12.00 – Msza Święta z nauką ogólną.

Godzina 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną.

Osoby chore zapraszamy na specjalną naukę, Mszę Świętą, połączoną z udzieleniem Sakramentu Chorych we wtorek do klasztorku. Zwracamy się z prośbą o pomoc w dotarciu na rekolekcje tym, którym pomoc bliźniego jest nieodzowna.

Ponawiamy nasz apel do rodziców o dopilnowanie, aby ich dzieci w pełni wykorzystały ten czas – wolny od zajęć w szkole, na pogłębienie relacji z kochającym nas Bogiem. Informujemy, że dzięki współpracy z Dyrekcją Zespołu Szkół będzie zorganizowany, tradycyjną trasą – autokarowy dowóz dzieci na rekolekcje. Przyjazdy rozpoczynają się o godzinie 7.30 (tradycyjna trasa i kolejność) odjazdy bezpośrednio po Mszy Świętej.

Bardzo prosimy o solidne przygotowanie się do spowiedzi rekolekcyjnej i zaplanowanie sobie uczestnictwa w tych spotkaniach. Dniami korzystania z Sakramentu Pokuty powinien być poniedziałek i wtorek, tylko z poważnych przyczyn – spowiedź może odbyć się w niedzielę. Przypominamy, że ekspresowe, jednogodzinne, tylko niedzielne rekolekcje wielkopostne – nie istnieją. Bóg powinien być naszym pomysłem na życie, a nie tylko dodatkiem, który czasami wykorzystujemy dla „kosmetyki psychicznej”.

Bardzo prosimy o liczny udział w rekolekcjach i skorzystanie z Sakramentu Pokuty. Osoby starsze, chorych, nie mogących dotrzeć na rekolekcje odwiedzać będziemy w wyznaczonym czasie, w dniach Wielkiego Tygodnia. Już od dzisiaj i podczas dni rekolekcji, po każdej Mszy Świętej można w zakrystii zgłaszać takie osoby. Bliższe informacje podamy za tydzień.

2. Tradycyjnie, co roku organizujemy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta, w modlitwę tą włączają się różne grupy naszej społeczności. W tym roku, modyfikując nieco ten zwyczaj – zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Niedzielę Palmową. Trasa Drogi Krzyżowej będzie wiodła ulicą Klasztorną, Jordyka do kościoła parafialnego. Początek nabożeństwa o godzinie 19.00 w klasztorku kończymy ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego w kościele parafialnym. Zapraszamy!

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy systematycznie odprawiają nabożeństwo Drogi Krzyżowej w swoich miejscowościach.

3. Przed nami Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, gdzie miało się dokonać dzieło odkupienia. Przypominamy, że podczas każdej Mszy Świętej będzie organizowane poświęcenie palm. Tego dnia ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zakup kwiatów i dekoracji do Grobu Pańskiego.

4. Dziękujemy Paniom z Sanik za pomoc i we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę (24 marca br. na godzinę 10.00) zwracamy się do rodzin z tej samej miejscowości.

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Marcin Gebert, kawaler zamieszkały w Tatarach, parafia Krypno i Agnieszka Sokólska, panna zamieszkała w Łopuchowie, parafii tutejszej, zapowiedź II.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Moniki Backiel, lat 87 mieszkanki Stelamachowa Kolonii. Wieczny odpoczynek…