V NIEDZIELA WIELKANOCNA – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – ogłoszenia parafialne

Niebawem rozpoczniemy piękny miesiąc maj. Od środy rozbrzmiewać będą „po górach dolinach” maryjne pieśni.

Nie wiem, czy tutaj taki zwyczaj jeszcze istnieje, ale zwracam się z gorącą prośbą do mieszkańców z poszczególnych miejscowości o odprawianie Majowego Nabożeństwa przy krzyżach i w kapliczkach. Przypominam, że przez cały miesiąc maj w dni powszednie o godzinie 17.30 w niedziele po Sumie odprawiane jest w naszym kościele „nabożeństwo majowe”. Apeluję o liczny udział w tym nabożeństwie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej!

2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanego serca Maryi i Najświętszego Serca Jezusa zapraszam na nabożeństwo majowe.

3. Cały bieżący tydzień jest bogaty w różnego rodzaju świętowanie. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski. Porządek nabożeństw jak w każdą niedziele.

Bardzo się cieszę, że tak wyjątkowo obchodzony jest ten dzień w naszej wspólnocie. Podobnie jak w minionych latach w imieniu organizatorów zapraszamy na doroczne obchody Święta Konstytucji. Całość uroczystości odbywać się będzie według następującego porządku: godz. 10.30 zbiórka na Placu Czarnieckiego; 10.50 – wymarsz pod pomnik Orła Białego; godz. 11.00 akademia patriotyczna w wykonaniu uczniów z Radul po niej Msza Święta. O godzinie 14.00 rozpocznie się na stadionie miejskim – 3 Majowy Turniej Piłki Nożnej. W imieniu organizatorów – serdecznie zapraszamy.

4. Po VI Niedzieli Wielkanocnej rozpoczynają się w Kościele dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Jak zdążyłem się zorientować modlitwy takie w naszej wspólnocie odbywają się w poszczególnych miejscowościach, po wcześniejszych ustaleniach, dotyczących dnia i godziny. Nie zapominajmy „z czyich rąk żyjemy, choć naszymi pracujemy…”

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Rafał Trusewicz, kawaler zamieszkały w Kobylance, parafia Michałowo i Kinga Kobylińska, panna zamieszkała w Jeżewie Starym parafii tutejszej. Zapowiedź II. Zbigniew Haraburda, zamieszkały w Białymstoku, w parafii Matki Bożej Fatimskiej i Emilia Ostrowska zamieszkała w Tykocinie parafii tutejszej. Zapowiedź II. Tomasz Krawczyk, kawaler zamieszkały w Białymstoku, w parafii Ducha Świętego i Justyna Pieczyrak, panna zamieszkała w Stelmachowie, parafii tutejszej. Zapowiedź II.

6. Rozpoczynają się nieco bardziej intensywne prace przy wiosennym porządkowaniu naszego cmentarza grzebalnego. Mam prośbę, aby wszyscy odwiedzający to miejsce dbali o porządek. Nie może pięknie wyglądać cmentarz otoczony murem ze śmieci, wyrzucanych za parkan bo tak łatwiej sprzątającym. Mamy także prośbę o zabieranie ze sobą odpadów organiczno-mineralnych typu ziemia po kwiatach doniczkowych, uschłe kwiaty i gałązki, co pozwoli nam nieco zaoszczędzić wydatków za wywóz śmieci. Przy okazji warto zauważyć, że to co ofiarujemy naszym zmarłym to właściwie śmieci, które i tak wylądują w kontenerze.

7. Niezmiernie miłą dla nas niespodzianką jest oddźwięk na akcję gromadzenia środków na przyszłe remonty. Zdecydowanie bardziej cenne są słowa jakie przy okazji składanych ofiar możemy usłyszeć. Budzą one nadzieję na realizację planowanych zamierzeń. Jak możemy zauważyć w różny jednak sposób rozdziela się życzliwość i proporcje składanych darów. Cieszy nas fakt, że zdecydowana część naszej parafii z wielkim zatroskaniem podchodzi do problemu konieczności podjęcia prac remontowych w naszym kościele. Składane przez nich datki nie wymagają dodatkowych komentarzy. Skłaniają do wdzięczności.

Obecnie (nie licząc ostatnich ofiar) na parafialnym koncie posiadamy 29 660 złotych. W minionym tygodniu swój dar złożyły następujące osoby i miejscowości; 12 rodzin z Herman – 2 910zł; anonimowi ofiarodawcy z Popowlan – 400 zł i 500zł; anonimowy ofiarodawca z Kolonii Tykocin 350 zł; anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 2 000zł; anonimowy ofiarodawca z Sanik       – 2 000zł. Bóg zapłać!

Dziękuję także grupie Pań z Tykocina za ufundowanie 2 obrusów na ołtarz do naszego kościoła. Bóg zapłać!

8. Jak informowaliśmy w dniu dzisiejszym po wszystkich Mszach Świętych odbywać się będzie kwesta na pomoc hospicjum w Wyszkowie. Zdaję sobie sprawę z faktu, że nie należymy do ludzi majętnych, mamy wielkie potrzeby inwestycyjne, ale kiedy sam Bóg nas prosi, abyśmy wspierali cierpiących – nie możemy Jemu odmówić!

9. Przypominam, że od pierwszej niedzieli czerwca obowiązywał będzie nowy rozkład odprawiania niedzielnych Mszy Świętych – godzina 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

Podobno pojawiła się „nowa jakość” w polskiej polityce, chociaż wydaje mi się, że już gdzieś to widziałem;