V NIEDZIELA WIELKANOCNA – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – ogłoszenia parafialne

Niebawem rozpoczniemy piękny miesiąc maj. Bardzo proszę, aby jak nakazuje nam stary zwyczaj, w miejscach, gdzie taka tradycja od lat istnieje – odprawiać nabożeństwa majowe. Zwracam się z prośbą o zaprowadzenie porządku przy przydrożnych krzyżach. Przypominam, że przez cały ten miesiąc w dni powszednie, po Mszy świętej o godzinie 17.00 w niedziele po Sumie odprawiane jest w naszym kościele „nabożeństwo majowe”; w klasztorku, w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 9.00; w niedziele po Mszy św. o godzinie 11.00.


2. W piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w modlitwach zanoszonych do Boga w intencji naszej Ojczyzny. Msze Święte w kościele parafialnym będą odprawione w porządku niedzielnym; w klasztorku będzie tylko Msza Święta o godzinie 9.00. 

Burmistrz i Samorząd Tykocina, Port Kultury oraz nasza Parafia zapraszają na uroczystości obchodów Święta Konstytucji,

Rozpoczynamy 2 maja o godz. 10.00 warsztatami patriotycznymi w Porcie Kultury Tykocin

3 maja 2024 r.

godz. 9.30 zbiórka uczestników przy OSP Tykocin

godz. 9.40 przemarsz do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie

godz. 10.00 uroczysta Msza Święta za Ojczyznę

godz. 11.10 wspólne odśpiewanie Hymnu Polski

godz. 11.15 złożenie wieńców i kwiatów pod pomnikiem S. Czarnieckiego

godz. 11.25 część artystyczna uroczystości w wykonaniu dzieci ze Żłobka Samorządowego w Tykocinie oraz młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Radulach

godz. 11.45 koncert patriotyczny w wykonaniu Orkiestry Dętej Tykocin

Uczestnicy uroczystości otrzymają flagi, przypinki i breloczki patriotyczne

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwo Pierwszego Piątku zostanie odprawione po Mszy Świętej o godzinie 12.00; Pierwszej Soboty po Mszach Świętych o godzinie 7.00 i 17.00.  

4. W liturgiczne wspomnienie Świętego Floriana – patrona Strażaków, zapraszamy wszystkich druhów na wspólne uroczystości połączone z Mszą Świętą, która zostanie odprawiona 4 maja br. w świetlicy o godzinie 16.00 – w Jeżewie Starym. Modlić się będziemy w intencji Bożego Błogosławieństwa dla strażaków i strażaczek naszej Gminy oraz ich rodzin.

5. W czwartek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami kraju. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do ojczyzny!

6. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – odbędzie się spotkanie z dziećmi, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

         7. Rozpoczynamy w naszej parafii dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Zachęcam Radnych z poszczególnych miejscowości o ustalanie dnia i godziny wspólnych modlitw o tegoroczne urodzaje.

8. W najbliższą niedzielę 5 maja w godzinach od 9.00 do 13.00 – odbędzie się zbiórka krwi. Krwiobus będzie podstawiony przed budynkiem Portu Kultury.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Wandy Kapica, lat 100 – mieszkanki Tykocina. Wieczny odpoczynek…