V Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

V Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne

Niebawem rozpoczniemy piękny miesiąc maj. Bardzo proszę, aby jak nakazuje nam stary zwyczaj, w miejscach gdzie taka tradycja od lat istnieje – odprawiać nabożeństwa majowe. Przypominam, że przez cały miesiąc maj w dni powszednie, po Mszy świętej o godzinie 17.00 w niedziele po Sumie odprawiane jest w naszym kościele „nabożeństwo majowe”; w klasztorku, w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 9.00.

Apelujemy o liczny udział w tym nabożeństwie! W kościele parafialnym we wszystkie niedziele maja o godzinie 7.30 będą śpiewane Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

Pragniemy zauważyć, że ważnym elementem świadectwa naszej wiary i mieszkańców danej miejscowości jest troska o przydrożne krzyże i kapliczki. Zwracamy się z prośbą o godne uczczenie i udekorowanie takiego miejsca. Należy je nie tylko odpowiednio przystroić, ale też zadbać o właściwy porządek w najbliższym otoczeniu.

2. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Jarosław Liżewski, kawaler, zamieszkały w parafii Janówka i Joanna Malinowska, panna zamieszka w Sierkach, parafii tutejszej. Zapowiedź II. Daniel Włostowski, kawaler z parafii Szepietowo i Małgorzata Storczyńska, panna z parafii Tykocin. Zapowiedź I. Dariusz Kostko, kawaler zamieszkały w parafii św. Kazimierza w Białymstoku i Beata Żukowska, panna zamieszkała w Sawinie, parafii tutejszej. Zapowiedź I.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy z troską myślą o rozpoczętym remoncie naszego kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli anonimowi ofiarodawcy z Łopuchowa – 100zł, z Jeżewa Starego – 100zł oraz Państwo Młodzi – 200zł. Bóg zapłać!

4. W następną niedzielę bezpośrednio po Sumie odbędzie się spotkanie rodziców, których dzieci w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

5. Informujemy, że Msza Święta o Boże błogosławieństwo dla wszystkich uczestników Drogi Krzyżowej, która odbywała się w Wielkim Poście w Sawinie – zostanie odprawiona 12 czerwca br. o godzinie 8.00.