Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – ogłoszenia parafialne

Zbliża się Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, doroczny odpust w naszej parafii. Podkreślić należy, że to jest najważniejszy z odpustów obchodzonym na przestrzeni wieków w naszym mieście. Zapraszam serdecznie do uczestnictwa w tym wydarzeniu. 

Szczególny apel kierujemy do asysty procesyjnej. Na wielu chorągwiach wyhaftowane są nazwy miejscowości, które je fundowały i nosiły. Czy możemy sobie pozwolić na to, aby dzisiaj sprzęty te stały latami w zakrystii? Procesja odpustowa będzie próbą generalną przed procesją Bożego Ciała. Zapraszam także do uczestnictwa strażaków, ministrantów, dzieci, dziewczynki sypiące kwiatki. Suma odpustowa rozpocznie się o godzinie 12.00 przewodniczył jest będzie i kazanie wygłosi ks. dr Robert Bączek – Ojciec Duchowny łomżyńskiego seminarium.

2. W dniu jutrzejszym tzw. drugi dzień Zielonych Świątek –  Kościół obchodzi Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zapraszam na godzinę 8.00, 10.00 i 17.00.

3. Niebawem obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Chciałbym na tegorocznej trasie procesji zaproponować następujące miejsca ołtarzyków: I – przy klasztorku (dołącza do procesji cała asysta procesyjna z klasztorku: chorągwie, feretrony etc.) II – na ulicy Holendry; III – na skrzyżowaniu ulic Kaczorowskiej i Piłsudskiego, IV – przy wieży zegarowej naszego kościoła. Już dzisiaj bardzo proszę o włączenie się w akcję projektowania i ubierania ołtarzyków. Pomoc taka powinna stać się okazją do odbudowania nieraz mocno zaniedbanych kontaktów między sąsiadami.

4. W najbliższą środę 27 maja br. przypada rocznica tragicznych wydarzeń, które, choć zapominane kształtowały i kształtują współczesne oblicze naszego miasta. Muzeum w Tykocinie, Burmistrz Miasta Tykocin, Centrum Kultury w Tykocinie, Zespół Szkół i Przedszkole w Tykocinie oraz nasza parafia zapraszają wszystkich zainteresowanych na uroczystości obchodów 71 rocznicy wywózki mieszkańców Tykocina do niemieckich obozów koncentracyjnych. Program tych uroczystości jest następujący:

godzina 11.00 Kościół Trójcy Przenajświętszej, uroczysta Msza Święta z udziałem

Kombatantów w intencji byłych więźniów obozów koncentracyjnych    z udziałem młodzieży.

– godzina 12.00 okolicznościowe przemówienia, wystąpienia zaproszonych gości,

program poetycko-muzyczny w wykonaniu uczniów  z Zespołu Szkół

i Przedszkola w Tykocinie,

– godzina 13.30 pokaz filmu dokumentalnego „Ikona życia misyjnego”  i spotkanie z

                         Panią Reżyser Wandą Różycką – Zborowską. Serdecznie zapraszamy.

 

5. Trwają dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. Jutro 25 maja br. nabożeństwa te odbywać się będą w:

Siekierkach – godzina 11.00;

Tykocinie – Nowe Miasto – godzina 13.00;

Sawinie – godzina 14.30;

Saniki30 maja br. godzina 19.00.

6. W najbliższą sobotę (30 maja br.) organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Koszt 80zł. Wyjazd z parkingu obok klasztorku godzina 6.00. Kontakt 784 044 188.

7. Dziękujemy wszystkim osobom, które w ostatnim czasie wsparły swoją ofiarą rozpoczęty remont naszego kościoła. Byli to anonimowi ofiarodawcy z Siekerk – 50zł oraz Koło Różańcowe Mężczyzn z Siekierk – 310zł. Bóg zapłać!

Nadmienię, że od najbliższego tygodnia prace remontowe dachu przeniosą się na nawę boczną od strony ul. 11 Listopada. Wszystko przebiega według ustalonego harmonogramu i bez przeszkód.

8. Bardzo dziękuję Wszystkim osobom, które wzięły udział w wyborach.

wybory 2015