Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – ogłoszenia parafialne

Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, doroczny odpust w naszej parafii. Tego też dnia rozpocznie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi J.E. Janusz Stepnowski – Biskup Łomżyński. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tych uroczystościach.


Odbywać się one będą według następującego porządku:

8.00 – Powitanie Księdza Biskupa i Msza Święta inaugurująca wizytację.

10.00 – Msza Święta, połączona z udzieleniem młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

12.00 – Suma odpustowa, której przewodniczy i kazanie wygłosi Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski

Prosimy o Waszą modlitwę w intencji Księdza Biskupa, błogosławionych owoców Jego wizyty duszpasterskiej. Ogarnijmy też naszą modlitwą młodzież, która przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.

Zapraszam serdecznie wszystkich do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Szczególny apel kierujemy do asysty procesyjnej. Zapraszam także do uczestnictwa strażaków, ministrantów, dzieci, dziewczynki sypiące kwiatki. Bardzo liczymy na pomoc rodziców, o wsparcie i opiekę nad procesją.

Pragniemy przypomnieć, że w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.

W najbliższą sobotę 25 maja br. o godzinie 11.00 – 34 osobowa grupa dzieci po raz pierwszy przystąpi do Komunii Świętej; prosimy o modlitwy w intencji naszych dzieci, by stale wzrastali w łaskach u Boga i u ludzi; a rodzice, wspierani Bożym błogosławieństwem z odpowiedzialnością podejmowali trud wychowania, pamiętając o tym co najważniejsze! 

2. W dniu jutrzejszym tzw. drugi dzień Zielonych Świątek – Kościół obchodzi Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zapraszam na godzinę 8.00 i 17.00.

3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Dawid Dąbrowski, kawaler z parafii Chlebiotki i Magdalena Tyborowska, panna parafii tutejszej – zapowiedź II; Robert Cimaszewski – kawaler parafii tutejszej i Natalia Balcerowska, panna z parafii Ostrowice – zapowiedź II.

4. Niebawem obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Chciałbym na tegoroczną procesję zaproponować następującą trasę: Placem Czarnieckiego, ul. Bernardyńską – gdzie będzie znajdował się I ołtarzyk, ul. Klasztorną, ul. Holendry –II Ołtarzyk, ul. 27 Maja, ul. Piłsudskiego – III ołtarzyk i ul. Piłsudskiego, ul. Złotą na Plac Czarnieckiego, gdzie będzie znajdował się IV ołtarzyk. Bardzo prosimy o właściwe uporządkowanie i udekorowanie trasy procesji; włączenie się w akcję projektowania i ubierania ołtarzyków. Tradycyjnie małą niespodziankę dla dzieci – uczestników procesji. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Trwają dni modlitw o urodzaje i Boże błogosławieństwo w rodzinach naszej parafii. W najbliższym czasie spotykamy się na wspólnej modlitwie z mieszkańcami następujących miejscowości:

– w sobotę 18 maja br. o godzinie 19.00 – Hermany,

– w poniedziałek 20 maja br. godzina 10.00 – Siekierki; godzina 19.00 – Tykocin Nowe Miasto, godzina 20.00 – Nieciece.

– we wtorek 21 maja br. o godzinie 19.00 – Tykocin – Kaczorowo;

– w środę 29 maja br. o godzinie 18.00 – Jeżewo Stare.

6. Pragnę złożyć podziękowania wszystkim dobroczyńcom naszej parafii za życzliwe wspieranie prowadzonych inwestycji, szczególnie widocznych w najbliższym otoczeniu kościoła i w jego wnętrzu, gdzie rozpoczynają się prace konserwatorskie przy ambonie oraz szafie organowej. Bóg zapłać anonimowemu ofiarodawcy z Nieciec za ofiarę w wysokości 500zł, dla Koła Różańcowego z Sierk – 500zł, rodzicom dziecka, które przyjęło Chrzest Święty – 200zł. Dziękuję także rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie nowych obrusów na balustradkę przed ołtarzem oraz odrestaurowanie dwóch świeczników ołtarzowych.

Zbliża się 80 rocznica wywózki mieszkańców Tykocina i okolic do niemieckich obozów koncentracyjnych. W poniedziałek 27 maja br. zostanie oficjalnie poświęcony memoriał dedykowany temu wydarzeniu, wybudowany na naszym parafialnym cmentarzu. Dziękuję wszystkim osobom indywidualnym, rodzinom oraz władzom naszej gminy za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Bóg zapłać!

Już dzisiaj zapraszamy na te szczególne uroczystości, więcej informacji na plakacie.

7.  W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Mariusz Kossakowski, lat 43 z Dobek; Śp. Sylwester Ciborowski, lat 79; Śp. Mariusz Torebko, lat 40 z Dobek; Śp. Krzysztof Zalewski, lat 62 z Popowlan. Wieczny odpoczynek…