Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – ogłoszenia parafialne. - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – ogłoszenia parafialne.

Zbliża się Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, doroczny odpust w naszej parafii. Podkreślić należy, że to jest najważniejszy z odpustów obchodzonym na przestrzeni wieków w naszym mieście. Zapraszam serdecznie wszystkich do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

miejscowości naszej parafii – nadal nie wygląda imponująco. Zapraszam także do uczestnictwa strażaków, ministrantów, dzieci, dziewczynki sypiące kwiatki. Bardzo liczymy na pomoc rodziców, którzy w ostatnich latach mocno zaangażowali się we wsparcie i opiekę nad procesją. Suma odpustowa rozpocznie się o godzinie 12.00 przewodniczył jest będzie i kazanie wygłosi ks. dr Przemysław Artemiuk – profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, pracownik naukowy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

2. W dniu jutrzejszym tzw. drugi dzień Zielonych Świątek – Kościół obchodzi Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zapraszam na godzinę 8.00 i 17.00.

3. Niebawem obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Chciałbym na tegoroczną procesję zaproponować następującą trasę: wychodzimy Placem Czarnieckiego, ulicą Bernardyńską do klasztorku, gdzie znajdował się będzie pierwszy ołtarzyk; pójdziemy ulicą Klasztorną, Kochanowskiego do skrzyżowania z ulicą Zagumienną, gdzie będzie znajdował się drugi ołtarzyk; następnie pójdziemy ulicą Szkolną, 11 Listopada do Pomnika Orła Białego – trzeci ołtarzyk; skąd powrócimy do kościoła, gdzie przy wieży zegarowej pomodlimy się przy czwartym ołtarzyku. Bardzo prosimy o właściwe uporządkowanie i udekorowanie trasy procesji; włączenie się w akcję projektowania i ubierania ołtarzyków. Przygotowaliśmy specjalne śpiewniki, nalepki, związane z tą uroczystością i tradycyjnie małą niespodziankę dla dzieci – uczestników procesji. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

 

4. W sobotę 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zachęcam do wspólnej modlitwy podczas Nabożeństwa Majowego, podczas którego przez wstawiennictwo najświętszej 
z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

5. Niebawem grupa młodzieży klas II gimnazjum przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Informujemy, że w najbliższą środę 23 maja br. o godzinie 16.00 odbędzie się tzw. Świadectwo Wiary, sprawdzian wiedzy i przygotowania kandydatów do tego Sakramentu.

6. Za tydzień w niedzielę 27 maja minie 74 rocznica tragicznych wydarzeń wywózki mieszkańców Tykocina i okolic do niemieckich obozów koncentracyjnych. W związku z tą rocznicą Muzeum w Tykocinie przygotowało specjalny program artystyczny w wykonaniu zespołu wokalnego „Esperimento”. Zapraszamy do Wielkiej Synagogi w najbliższą sobotę 26 maja br. na godzinę 15.00.

7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące

osoby: Rafał Huczko, kawaler zamieszkały w Stelmachowie parafii tutejszej i Patrycja Mościcka, panna zamieszkała w Białymstoku parafia św. Krzysztofa – zapowiedź II; Mariusz Wilczewski, kawaler zamieszkały w parafii Choroszcz i Karolina Komorowska, panna zamieszkała w Sanikach parafii tutejszej – zapowiedź I; Wojciech Jaworowski, kawaler zamieszkały w parafii Niewodnica i Klaudia Kostrowska, zamieszkała w Popowlanach parafii tutejszej – zapowiedź I.

8. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za pomoc w piątkowym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę na godzinę 10.00 – zwracam się do mieszkańców z Siekierk.

9. Trwają dni modlitw o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy rolników. Najbliższe modlitwy o urodzaje odbędą się:

21 maja o godzinie 10.00 – Siekierki;

               o godzinie 15.00 – Nieciece;

               o godzinie 19.00 – Broniszewo.

27 maja o godzinie 19.00 – Saniki;

3 czerwca o godzinie 14.00 – Sawino;

                  o godzinie 14.00 – Łopuchowo;

                  o godzinie 19.00 – Sierki.

11. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które systematycznie i życzliwie wspierają rozpoczęty gruntowny remont naszej świątyni i jej najbliższego otoczenia. W ostatnim tygodniu swój dar złożyły następujące osoby: członkinie Koła Różańcowego z Sawina, zelatorka Pani Łucja Sadowska – 300zł, anonimowy ofiarodawca z Broniszewa – 100zł, z Kolonii Tykocin – 200zł, z Nieciec – 1 000zł. Bóg zapłać!

12.  W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Heleny Romańczuk, lat 78, mieszkanki Tykocina, Śp. Józefa Waldmajera, lat 76 mieszkańca Tykocina. Wieczny odpoczynek…