Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Zbliża się Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, doroczny odpust w naszej parafii. Podkreślić należy, że to jest najważniejszy z odpustów obchodzonym na przestrzeni wieków w naszym mieście.

Zapraszam wszystkich parafian i zacnych gości na następną niedzielę. Sumie odpustowej przewodniczył będzie i kazanie wygłosi – ks. Tomasz Marek Trzaska. Wicedyrektor Diecezjalnego Radia Nadzieja.

Bardzo proszę asystę procesyjną, strażaków, osoby noszące feretrony i chorągwie o właściwe i wcześniejsze ich przygotowanie. Zapraszam także do udziału w liturgii i procesji odpustowej wszystkich ministrantów, dzieci które przystąpiły do I Komunii Świętej oraz dziewczynki sypiące kwiatki!

2. W dniu jutrzejszym tzw. drugi dzień Zielonych Świątek –  Kościół obchodzi Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zapraszam na godzinę 6.30 i 17.00.

3. Niebawem obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Chciałbym na tegorocznej trasie procesji zaproponować następujące miejsca ołtarzyków: I – przy klasztorku (dołącza do procesji cała asysta procesyjna z klasztorku: chorągwie, feretrony etc.) II – przy remizie Straży Pożarnej; III – na skrzyżowaniu ulic Kaczorowskiej i Piłsudskiego, IV – przy wieży zegarowej naszego kościoła. Już dzisiaj bardzo proszę o włączenie się w akcję projektowania i ubierania ołtarzyków. Pomoc taka powinna stać się okazją do odbudowania nieraz mocno zaniedbanych kontaktów między sąsiadami.

Trasa procesji Boze Cialo 2014

Trasa procesji Boze Cialo 2014 a

4. W tygodniu przypada także liturgiczne wspomnienie Św. Antoniego Padewskiego. Uroczystościom odpustowym w klasztorku będzie przewodniczył J.E. ks. Bp Stanisław Stefanek. Zapraszamy na najbliższy piątek, na godzinę 11.00.

5. Przypominam, że dzisiejszą uroczystością kończy się okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.

6. Za tydzień ofiary składane na tace będą przeznaczone na pomoc Wyższemu Seminarium Duchownemu w Łomży.

7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Bartłomiej Wileński, kawaler zamieszkały w Ugniewie parafii Opatrzności Bożej i Joanna Cackowska, panna parafii tutejszej. Zapowiedź I.

8. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim czasie złożyły swój dar na wsparcie rozpoczętych gruntownych remontów naszego kościoła. Byli to Państwo Młodzi – 200zł; anonimowy ofiarodawca z Sanik – 100zł; dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej – 3 100zł; anonimowy ofiarodawca z Tykocina – 1 000zł. Bóg zapłać!

9. Trwają  dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. Nabożeństwa te będą odbywać się według następującego porządku:

9 czerwca, godzina 13.00 – Tykocin, Nowe Miasto;

9 czerwca, godzina 14.00 – Siekierki;

9 czerwca, godzina 19.00 – Broniszewo;

15 czerwca, godzina 19.00 – Popowlany.

10. W ramach projektu „Pokolenia złączone pamięcią”, Muzeum w Tykocinie zaprasza  w dniu 9 czerwca 2014r. ( poniedziałek) o godz. 9.00 na : – wykład Barbary Oratowskiej – Dyrektor Muzeum Martyrologii Pod Zegarem w Lublinie, pt. ”Więźniarki Zamku Lubelskiego w KL Ravensbruck”, oraz – prelekcję Anny Klimowicz z Centrum Edukacji Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie pt. „W jaki sposób wykorzystać w edukacji relacje świadków historii na przykładzie projektu – O tym nie można zapomnieć…spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów.”