Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Trwają  dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. Nabożeństwa te będą odbywać się według następującego porządku:

7 czerwca, godzina 16.00 – Jeżewo Stare;

8 czerwca, godzina 14.00 – Hermany;

8 czerwca, godzina 19.00 – Sierki;

9 czerwca, godzina 13.00 – Tykocin, Nowe Miasto;

9 czerwca, godzina 19.00 – Broniszewo;

15 czerwca, godzina 19.00 – Popowlany.

Pozostałe miejscowości proszone są o ustalenie terminów nabożeństw.

2. Za tydzień obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Modlitwa Nowenny przed tym świętem będzie połączona z Mszą Świętą wieczorną.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca – modlitwy tych dni połączone będą z Mszą Świętą o godzinie 17.00.

4. Dziś we wszystkich polskich parafiach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na dokończenie budowy świątyni Opatrzności. Jest to votum całego narodu, realizowana obietnica twórców konstytucji sprzed ponad 200 lat. W ramach tego dzieła został zbudowany Panteon Wielkich Polaków oraz Muzeum Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

5. W ostatnim tygodniu swój dar na wsparcie remontów naszej świątyni złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: ze Stelmachowa Kolonii – 300zł, Kolonii Tykocin – 200zł i 100zł. Bóg zapłać!

6. Pragniemy poinformować, że w dniach 15 – 21 października br.  jest organizowana samolotowa do Hiszpanii i Portugalii (m.in. Sanktuarium w Fatimie). Szczegóły u ks. Marcina w klasztorku.

7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Piotr Wądołowski, kawaler zamieszkały w Hermanach parafii tutejszej i Małgorzata Żelazna, panna z parafii Kupiski. Zapowiedź II.