UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – ogłoszenia parafialne

Za tydzień podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00–tej, 33-osobowa grupa dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpi do Komunii Świętej. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji pierwszokomunijnych dzieci, by przez całe swe życie zmierzały za najlepszym przyjacielem – Jezusem.

Zachęcamy niezainteresowanych i niezaangażowanych w tę uroczystość – o przybycie na inne Msze Święte w tym dniu (godzina 8.00, 10.00 i 17.00 – nie będzie Mszy Świętej o godzinie 12.00). Pierwsza Spowiedź dzieci w najbliższy piątek o godzinie 18.00.

2. Rozpoczęliśmy już bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w Nowennie, którą odprawiać będziemy podczas nabożeństwa majowego.

3. W najbliższą sobotę 27 maja br. minie 79 rocznica tragicznych wydarzeń wywózki mieszkańców Tykocina i okolic do niemieckich obozów koncentracyjnych. Już dzisiaj pragnę zaprosić zainteresowanych do udziału w tych uroczystościach, które odbędą się na nowym cmentarzu, przy „Krzyżu obozowym”. Rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 10.00. Do obchodów rocznicowych dołącza się Muzeum w Tykocinie, które zaprasza tego dnia na film pt. Duśka. Dokument ten przedstawia losy więźniarki z Ravensbruck Pani dr. Wandy Półtawskiej. Nie zapominajmy o tym wyjątkowym, smutnym wydarzeniu, które boleśnie dotknęło większość rodzin naszego miasta. Pragniemy wspomnieć we wspólnej modlitwie, wszystkich wywiezionych, zamordowanych przez sowieckich i niemieckich oprawców oraz wszystkich, którzy przeżyli gehennę tułaczki i powrotu do rodzinnego domu. Zaproszenie kierujemy szczególnie do młodego pokolenia, które powinno kultywować pamięć najtragiczniejszych wydarzeń w 600-letniej historii naszego miasta.

4. Trwają dni modlitw o urodzaje i Boże błogosławieństwo w rodzinach naszej parafii. W najbliższym czasie spotykamy się na wspólnej modlitwie z mieszkańcami następujących miejscowości:

– we wtorek 23 maja br. o godzinie 18.00 – Tykocin Kaczorowo, o godzinie 19.00 – Jeżewo Nowe,

– piątek 26 maja br. o godzinie 10.00 – Siekierki,

– poniedziałek 29 maja br. o godzinie 19.00 – Tykocin Nowe Miasto.

5. Pragnę złożyć podziękowania wszystkim dobroczyńcom naszej parafii za życzliwe wspieranie prowadzonych i planowanych inwestycji. W chwili obecnej koncentrujemy się na gromadzeniu dokumentacji budowlano-konserwatorskich, dotyczących przestrzeni terenu przykościelnego oraz kaplicy cmentarnej. W ostatnich dniach swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: Koło Różańcowe z Sierk – 700zł, anonimowy ofiarodawca z Tykocina – 200zł, z Kolonii Tykocin – 200zł, Bagienek – 200zł, anonimowy ofiarodawca 150zł oraz anonimowy ofiarodawca 4500zł, z przeznaczeniem na prace konserwatorskie przy świeczniku ołtarzowym. Bóg zapłać!

6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – 27 maja o godzinie 19.00.

7. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie Liturgicznej Służby Ołtarza – ministrantów.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Wandy Herman, lat 84 i Śp. Eugenia Wnorowska, lat 77 z Lipnik. Wieczny odpoczynek…