Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – ogłoszenia parafialne

Za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się zarazem okres Komunii Wielkanocnej.

Jak już informowaliśmy z racji nadal istniejących przepisów – tegoroczna I Komunia Święta nie odbędzie się w planowanym terminie i zostaje przeniesiona na niedzielę 23 sierpnia 2020 na godzinę 11.00; natomiast kandydaci do Bierzmowania przystąpią do tego Sakramentu za rok, razem z młodszymi kolegami i koleżankami.

2. Trwają dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Nasze tegoroczne spotkania muszą odbywać się w narzuconym rygorze sanitarnym, zatem musimy zrezygnować z modlitw w poszczególnych miejscowościach oraz procesji wśród pól. Zachęcamy, by rodziny uczestniczące w takich modlitwach przyniosły do kościoła skromnie przystrojoną garść ziemi ze swego pola, a następnie – po powrocie z kościoła do domu, gospodarz powinien ją rozsypać na swoim polu. W najbliższym czasie zapraszam do modlitwy mieszkańców następujących miejscowości: 25 maja br. na godzinę 10.00 – Hermany, 19.00 – Sawino; 26 maja br. na godzinę 10.00 – Sierki; 1czerwca br. na godzinę 10.00 – Siekierki, a na godzinę 19.00 – Tykocin – Nowe Miasto; 6 czerwca br. na godzinę 18.00 – Tykocin Kaczorowo; 8 czerwca br. na godzinę 19.00 – Popowlany.

3. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli zawieszamy transmisje Mszy Świętych oraz innych nabożeństw za pośrednictwem naszego kanału YouTube – Parafia Tykocin. Z przyjemnością i radością zobaczymy się w realu. Będzie oczywiście (na prośbę najbliższej rodziny) możliwość transmisji i uczestnictwa w rodzinnych uroczystościach – pogrzebach, ślubach, chrztach itp.; przy pomocy dedykowanych, prywatnych linków transmisji. Wystarczy skierowana do nas prośba.

Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy” w cenie po 5 zł za sztukę. Do nabycia na stoliku z prasą katolicką. Zachęcamy zainteresowanych.

4. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za okazywaną życzliwość z gromadzeniu funduszy na prowadzenie prac remontowych naszej świątyni i jej najbliższego otoczenia. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: ze Stelmachowa – 500 i 200zł, Łopuchowa – 200zł, Siekierk – 500 i 200zł, Państwo Młodzi – 500zł. Bóg zapłać.

5. W zawiązku z prowadzeniem intensywnych prac konserwatorskich we wnętrzu kościoła oraz potrzebą odpowiedniego przygotowania go na niedzielną liturgię wznawiamy nasz apel o pomoc w sprzątaniu świątyni. Prosimy zatem na najbliższą sobotę 30 maja br. na godzinę 10.00 – mieszkańców z ul. 11 Listopada.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Roberta Komorowskiego, lat 41 – mieszkańca Sanik. Wieczny odpoczynek…