Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – ogłoszenia parafialne

Pragniemy już dzisiaj zaprosić wszystkich chętnych do udziału w organizowanym przez naszą parafię Drugim Pikniku Rodzinnym, który odbędzie się 26 maja, w Uroczystość Bożego Ciała. Początek godzina 18.00. W programie m.in. animacje i konkursy dedykowane przede wszystkim do dzieci oraz całych rodzin. Przewidziane są atrakcyjne i wyjątkowe w swej formie nagrody.

Osoby lub miejscowości, które chciałyby wziąć udział w konkursie na najsmaczniejsze ciasto – zapraszamy do wcześniejszego zgłoszenia swego udziału drogą internetową lub osobiście w kancelarii, ewentualnie po Mszach Świętych. Prace konkursowe będą oceniane przez szefów kuchni znanych w naszym regionie restauracji oraz uczestników festynu. Czkają nas także inne atrakcje, o których opowiemy później, jednak już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej zabawie.

2. Niebawem nasz doroczny odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej. Tegorocznym uroczystościom przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. Prof. Wojciech Michniewicz Wykładowca Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Zwracam się z gorącą prośbą do całej asysty procesyjnej o zainteresowanie się poszczególnych miejscowości i grup – swoimi chorągwiami i feretronami, które dzięki życzliwości pewnych osób zostały odświeżone. Apelujemy, aby wszystkie procesyjne sprzęty posiadały swoich konkretnych opiekunów. Dziękuję osobom, które od wielu lat dbają o formowanie i kondycję naszej procesji. Nadal prosimy osoby chętne o pomoc w opiece nad przebiegiem procesji.

3. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży 2016.

4. Dziękujemy wszystkim osobom, które w ostatnim czasie wsparły swoją ofiarą rozpoczęty remont naszego kościoła. Podziękowanie kierujemy pod adresem mieszkańców Dobek, którzy złożyli ofiarę 200zł oraz anonimowy ofiarodawca z Jeżewa Nowego – 100zł, z Tykocina 400zł. Bóg zapłać.

5. Rozpoczęliśmy już bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w Nowennie, którą odprawiać będziemy podczas nabożeństwa majowego.

6. Za tydzień na Mszy Świętej o godzinie 12.00–tej, 46-cio osobowa grupa dzieci po raz pierwszy przystąpi do Komunii Świętej; w przeddzień będzie miała miejsce ich pierwsza Spowiedź. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji pierwszokomunijnych dzieci, by przez całe swe życie zmierzały za najlepszym przyjacielem – Jezusem.

7. Ponawiamy nasze zaproszenie do uczestnictwa w nabożeństwie majowym. W dni powszednie w kościele parafialnym odprawiane jest ono po Mszy Świętej o godzinie 17.00, w niedzielę bezpośrednio po Sumie; w klasztorku w dni powszednie po Mszy Świętej o godzinie 9.00, w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 11.00.

8. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Rafał Stachelek, kawaler zamieszkały w Zabrodziu parafia Korycin i Beata Stokowska, panna zamieszkała Kolonia Tykocin, parafii tutejszej. Zapowiedź II. Adam Wiśniewski, kawaler zamieszkały miejscowości Milewo Zabiele parafia Kobylin i Joanna Wiśniewska, panna zamieszkała w Hermanach parafii tutejszej. Zapowiedź I.

9. Rozpoczynamy kolejny cykl Nabożeństw Fatimskich. Najbliższe nabożeństwo rozpocznie się 13 maja br. w klasztorku o godzinie 18.30. Po Mszy Świętej odmówimy Różaniec, następnie odbędzie się procesja Fatimska. Zapraszamy.

10. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd, związany z obchodami rocznicy wywózki mieszkańców Tykocina i okolic do obozów koncentracyjnych. W programie pobyt na Jasnej Górze i Msza Święta w kaplicy cudownego obrazu w intencji tykocińskich więźniów obozów koncentracyjnych i ich rodzin, wizyta w Krzeszowie, Rogoźnicy, koncert patriotyczny pt. „Naród, który traci pamięć, traci sumienie”. Wyjazd z Tykocina 23 maja br. o godzinie 6.00, powrót 24 maja ok. Godziny 23.30. Koszt dwudniowej wycieczki-pielgrzymki : 230 zł. Zapisy na wyjazd prowadzi Marzena Pisarska-Kalisty –   516 141 958