Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – ogłoszenia parafialne

W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Wyrazimy naszą wdzięczność Bogu za niezwykły dar – Najświętszy Sakrament. Po Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbędzie procesja do czterech ołtarzyków – przejdziemy następującą trasą: Placem Czarnieckiego, ul. Bernardyńską – gdzie będzie znajdował się I ołtarzyk, ul. Klasztorną, ul. Holendry –II Ołtarzyk, ul. 27 Maja, ul. Piłsudskiego – III ołtarzyk i ul. Piłsudskiego, ul. Złotą na Plac Czarnieckiego, gdzie będzie znajdował się IV ołtarzyk.


Ponawiamy apel o włączenie się w akcję ubierania ołtarzyków. Bardzo prosimy, szczególnie rodziny mieszkające przy trasie przemarszu procesji o odpowiednie uporządkowanie i udekorowanie swoich posesji oraz domów. Niech to święto jeszcze bardziej nas jednoczy wokół tak pięknego celu, jakim jest wdzięczność Bogu za dar Jego obecności w Najświętszym Sakramencie. Zapraszam do uczestnictwa w procesji całą asystę – osoby noszące feretrony, chorągwie, baldachim, dziewczęta sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne, dzieci, pragnące wziąć czynny udział w procesji i ich procesyjnych opiekunów oraz Panów Strażaków. Apelujemy o wzięcie ze sobą śpiewników, które zostały rozdane w minionych latach na procesjach Bożego Ciała, oczywiście możemy także posiłkować się tekstami czytanymi ze smartfonów. ŚPIEWNIK https://www.niedziela.pl/download/spiewnik.pdf

Przybądźmy licznie świętować wdzięczność Bogu za to, że pozostał z nami i karmi nas, abyśmy w drodze nie ustali.

W Uroczystość Bożego Ciała Msze Święte odprawiane będą o godzinie: 8.00, 10.00 – połączona z procesją do czterech ołtarzyków oraz Msza Święta o godzinie 17.00. W klasztorku Msza Święta o godzinie 9.00.

2. Jutro obchodzić 80 rocznicę wywózki mieszkańców Tykocina i okolic do niemieckich obozów koncentracyjnych. To wyjątkowe wydarzenie, które od tylu lat kształtowało całe pokolenia mieszkańców naszej parafii. W tym roku uroczystość będzie miała wymiar międzynarodowy. Po raz pierwszy, po tylu latach – potomkowie wywiezionych rodzin otrzymają rodzinne pamiątki, zabrane więźniom w niemieckich obozach. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.30 na cmentarzu parafialnym – poświęceniem nowo wybudowanego memoriału upamiętniającego wywózki do łagrów sowieckich i niemieckich obozów koncentracyjnych. O godzinie 11.00, na Placu Stefana Czarnieckiego, odbędzie się powitanie przybyłych gości, okolicznościowe przemówienia, program artystyczny w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Tykocinie, uroczyste wręczenie rodzinom tykocińskich więźniów – ich osobistych pamiątek odebranych w 1944 roku przez Niemców oraz kuratorskie zwiedzanie plenerowej wystawy wraz z jej autorką Panią Marzeną Pisarską Kalisty. O godzinie 12.30 w kościele Trójcy Przenajświętszej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji pomordowanych, zmarłych świadków tych tragedii oraz ich rodzin.  O godzinie 13.45 – okolicznościowe spotkanie i promocja książki, opisującej te wydarzenia autorstwa Pani Marzeny Pisarskiej Kalisty. Więcej informacji na plakacie – SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!

         3. Komunia Święta Rocznicowa odbędzie się w najbliższy czwartek, na Mszy Świętej o godzinie 10.00 połączonej z procesją eucharystyczną. Spowiedź dzieci i rodziców w środę 29 maja br. od godziny 16.00.

4. Od najbliższego piątku rozpocznie się Oktawa Bożego Ciała, połączona z Nieszporami i procesjami eucharystycznymi (jeśli przyjdzie odpowiednia ilość osób do zorganizowania asysty procesyjnej). Będzie to tradycyjnie dla dzieci i młodzieży okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty w związku z zakończeniem Roku Szkolnego.

Do modlitwy na godzinę 17.00 zapraszamy:

– w piątek mieszkańców Jeżewa Starego, Jeżewa Nowego, Kolonii Pajewo, Łopuchowa;

– w sobotę mieszkańców Tykocina i Kolonii Tykocin.

         Wierni z wyznaczonych miejscowości uczestniczą czynnie w procesji eucharystycznej, niosąc baldachim, feretrony, chorągwie.

         4. Dziękuję dobroczyńcom naszej parafii za wspieranie prowadzonych i planowanych w najbliższym czasie inwestycji. W ostatnich dniach swój dar na ten cel, złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Siekierk – 200zł, Tykocina – 200zł oraz rodzice młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania – 2500zł Bóg zapłać!

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Krzysztof Nowakowski, kawaler parafii tutejszej i Aleksandra Kolator, panna z parafii Brok – zapowiedź I

6. Kończą się dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. W najbliższym czasie modlić się będziemy z następującymi miejscowościami:

– w środę 29 maja br. o godzinie 18.00 – Jeżewo Stare; i Jeżewo Nowe – godzina 19.00

         7. Za tydzień po każdej Mszy Świętej organizowana będzie zbiórka do puszek na organizację rekolekcji oazowych dla młodzieży oraz wsparcie wyjazdu na misyjną posługę w Kenii. Dzisiaj puszka na wsparcie naszej Służby Ołtarza – ministrantów.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe – Najświętszego Serca Jezusowego.

8.  W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Wandy Wysockiej, lat 59, z Tykocina. Wieczny odpoczynek…