UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – ogłoszenia parafialne

W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Wyrazimy naszą wdzięczność Bogu za niezwykły dar – Najświętszy Sakrament.


Po Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbędzie procesja do czterech ołtarzyków – przejdziemy następującą trasą: wychodzimy na Plac Czarnieckiego, ul. Jordyka, Choroszczańska, Nadkanalna, Klasztorna – gdzie będzie znajdował się I ołtarzyk, ul. Ogrodowa – II Ołtarzyk, Zagumienna – III ołtarzyk i powrót do ul. Jordyka, gdzie przy kościele będzie znajdował się IV ołtarzyk. Ponawiamy apel o włączenie się w akcję ubierania ołtarzyków. Bardzo prosimy, szczególnie rodziny mieszkające przy trasie przemarszu procesji o odpowiednie uporządkowanie i udekorowanie swoich posesji oraz domów. Niech to święto jeszcze bardziej nas jednoczy wokół tak pięknego celu, jakim jest wdzięczność Bogu za dar Jego obecności w Najświętszym Sakramencie. Zapraszam do uczestnictwa w procesji całą asystę – osoby noszące feretrony, chorągwie, baldachim, dziewczęta sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne, dzieci, pragnące wziąć czynny udział w procesji i ich procesyjnych opiekunów oraz Panów Strażaków. Apelujemy o wzięcie ze sobą śpiewników, które zostały rozdane w minionych latach na procesjach Bożego Ciała, oczywiście możemy także posiłkować się tekstami czytanymi ze smartfonów. Tutaj znajdziecie link do ściągnięcia pieśni na Procesję.

 Przybądźmy licznie świętować wdzięczność Bogu za to, że pozostał z nami i karmi nas, abyśmy w drodze nie ustali.

W Uroczystość Bożego Ciała Msze Święte odprawiane będą o godzinie: 8.00, 10.00 – połączona z procesją do czterech ołtarzyków oraz Msza Święta o godzinie 17.00. W klasztorku Msza Święta o godzinie 9.00.

2. Komunia Święta Rocznicowa odbędzie się w najbliższy czwartek, na Mszy Świętej o godzinie 10.00 połączonej z procesją eucharystyczną. Spowiedź dzieci i rodziców w środę 7 czerwca br. od godziny 16.00.

3. Od najbliższego piątku rozpocznie się Oktawa Bożego Ciała, połączona z Nieszporami i procesjami eucharystycznymi (jeśli przyjdzie odpowiednia ilość osób do zorganizowania asysty procesyjnej). Będzie to tradycyjnie dla dzieci i młodzieży okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty w związku z zakończeniem Roku Szkolnego. Do modlitwy na godzinę 17.00 zapraszamy:

– w piątek mieszkańców Jeżewa Starego, Jeżewa Nowego, Kolonii Pajewo, Łopuchowa;

– w sobotę mieszkańców Tykocina i Kolonii Tykocin.

         Wierni z wyznaczonych miejscowości uczestniczą czynnie w procesji eucharystycznej, niosąc baldachim, feretrony, chorągwie.

         4. Dziękuję dobroczyńcom naszej parafii za wspieranie prowadzonych i planowanych w najbliższym czasie inwestycji. W ostatnich dniach swój dar na ten cel, w wysokości 300zł – złożyło dziecko pierwszokomunijne, 850 zł – mieszkańcy Stelmachowa. Bóg zapłać!

Gratulacje dla naszego Chóru Parafialnego, który na VI Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej – Nadzieja w Chórze, zdobył w swojej kategorii I miejsce. Życzymy dalszych sukcesów.

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Wojciech Skrzypiński, kawaler z parafii Goworzyce i Gabriela Rutkowska, panna parafii tutejszej – zapowiedź II.

6. Kończą się dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. W najbliższym czasie modlić się będziemy z następującymi miejscowościami:

– poniedziałek 5 czerwca br. o godzinie 20.00 – Stelmachowo Kolonia,

– środa 7 czerwca br. o godzinie 18.00 – Jeżewo Stare.

         7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Zenobii Maks, lat 78 mieszkanki Łopuchowa, Śp. Antoniego Majewskiego, lat 88 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…