Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – ogłoszenia parafialne

Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, spajającej Osoby Boskie, w której także i my mamy swoje miejsce.


Jutro ostatni dzień maja. Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas na wspólną modlitwę, w kościele, klasztorku, czy przydrożnym krzyżu.

         2. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00. Po Mszy Świętej o godzinie 10.00 wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy. W tym roku procesja wyruszy z kościoła Placem Czarnieckiego, ulicą Bernardyńską do klasztorku, gdzie będzie znajdował się I ołtarzyk; następnie ulicą Klasztorną, Kochanowskiego do ulicy Zagumiennej – II ołtarzyk; ulicą Szkolną, 11 Listopada do Pomnika Orła Białego – III ołtarzyk, ulicą 11 Listopada do wieży zegarowej – IV ołtarzyk.

Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, próba sypania kwiatków odbędzie się w najbliższą środę bezpośrednio po Nabożeństwie Czerwcowym. Zapraszam całą asystę procesyjną. Bardzo prosimy, by osoby, biorące udział w procesji już w najbliższych dniach przygotowali swoje feretrony, chorągwie, sprzęty procesyjne.

Od najbliższego piątku rozpocznie się Oktawa Bożego Ciała, połączona z Nieszporami i procesjami eucharystycznymi. Będzie to tradycyjnie dla dzieci i młodzieży okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty w związku z zakończeniem Roku Szkolnego. Do modlitwy na godzinę 17.00 zapraszamy:

– w piątek mieszkańców Jeżewa Starego, Jeżewa Nowego, Kolonii Pajewo, Łopuchowa;

– w sobotę mieszkańców Tykocina i Kolonii Tykocin.

         Wierni z wyznaczonych miejscowości uczestniczą czynnie w procesji eucharystycznej, niosąc baldachim, feretrony, chorągwie.

3. Od najbliższego wtorku rozpoczynamy miesiąc czerwiec, a wraz z nim nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odbywać się będzie po Mszy Świętej o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych modlitwach.

         4. W tym tygodniu przypada piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Zapraszamy na nabożeństwa po Mszy Świętej o godzinie 7.00 i 17.00. W Pierwsza Sobotę Miesiąca nabożeństwo po porannej Mszy Świętej.

5. Komunia Święta Rocznicowa odbędzie się w najbliższy czwartek, na Mszy Świętej o godzinie 10.00 połączonej z procesją eucharystyczną. Próba dzieci z Komunii Rocznicowej odbędzie się we wtorek po Nabożeństwie Czerwcowym. Spowiedź dzieci i rodziców w środę 2 czerwca br. od godziny 16.00.

6. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory Biblijne”, które odbędzie się na plebanii w najbliższą środę o godzinie 19.30. Tematem konferencji oraz wspólnej dyskusji – będzie „Rozmnożenie chleba”.

7. Składamy podziękowania osobom, które życzliwie i systematycznie wspierają prace związane z remontem naszej świątyni i jej otoczenia. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Siekierk – 100zł, Jeżewa Nowego – 100zł. Dziękujemy także firmie kamieniarskiej Kastom Państwa Ostrowskich ze Złotorii za nieodpłatne wykonanie tablicy pamiątkowej do naszej kaplicy, upamiętniającej wywózki do niemieckich obozów koncentracyjnych i na Syberię.

8. Trwają dni modlitw o urodzaje oraz Boże błogosławieństwo w pracy rolników. W najbliższych dniach spotkamy się na tej modlitwie:

1 czerwca br. o godzinie 19.00 – Popowlany;

2 czerwca br. o godzinie 18.00 – Jeżewo Stare;

5 czerwca br. o godzinie 12.00 – Jeżewo Nowe;

6 czerwca br. o godzinie 15.00 Łopuchowo;

o godzinie 15.00 – Stelmachowo Kolonia;

o godzinie 19.00 – Saniki;

   7 czerwca br. o godzinie 19.00 – Sawino;

  8 czerwca br. o godzinie 10.00 – Bagienki;

13 czerwca br. o godznie 15.00 – Sierki;

17 czerwca br. o godzinie 17.00 – Dobki.

9. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Paweł Perzyński, kawaler i Kinga Grabowska, panna, oboje parafii tutejszej – zapowiedź II; Dawid Piotr Misiejuk, kawaler z parafii prawosławnej św. Mikołaja w Białymstoku i Marzena Wilczewska, panna, parafii tutejszej – zapowiedź II, Agnieszka Grabowska, panna parafii tutejszej i Robert Konopka, kawaler z parafii Zawady –

zapowiedź I.