Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – ogłoszenia parafialne

W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Wyrazimy naszą wdzięczność Bogu za niezwykły dar – Najświętszy Sakrament. Po Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbędzie procesja do czterech ołtarzyków – przejdziemy następującą trasą: wychodzimy ul. Jordyka do klasztorku, gdzie znajdował się będzie pierwszy ołtarzyk; następnie ulicą Klasztorną, Holendry, gdzie będzie znajdował się drugi ołtarzyk; następnie pójdziemy ulicą 27 maja i ul. Piłsudskiego do przydrożnego krzyża – trzeci ołtarzyk; skąd powrócimy do kościoła ul. Złotą i Pl. Czarnieckiego, gdzie przy wieży zegarowej pomodlimy się przy czwartym ołtarzyku.

Ponawiamy apel o włączenie się w akcję ubierania ołtarzyków. Bardzo prosimy, szczególnie rodziny mieszkające przy trasie przemarszu procesji o odpowiednie uporządkowanie i udekorowanie swoich posesji oraz domów. Niech to święto jeszcze bardziej nas jednoczy wokół tak pięknego celu, jakim jest wdzięczność Bogu za dar Jego obecności w Najświętszym Sakramencie. Zapraszam do uczestnictwa w procesji całą asystę – osoby noszące feretrony, chorągwie, baldachim, dziewczęta sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne, dzieci, pragnące wziąć czynny udział w procesji i ich procesyjnych opiekunów, chór parafialny oraz Panów Strażaków. Apelujemy o przyniesienie śpiewników, które zostały rozdane w minionych latach na procesjach Bożego Ciała. Przybądźmy licznie świętować wdzięczność Bogu za to że pozostał z nami i karmi nas, abyśmy w drodze nie ustali.

W Uroczystość Bożego Ciała Msze Święte odprawiane będą o godzinie: 8.00, 10.00 – połączona z procesją do czterech ołtarzyków oraz Msza Święta o godzinie 17.00.

2. Komunia Święta Rocznicowa odbędzie się w najbliższy czwartek, na Mszy Świętej o godzinie 10.00 połączonej z procesją eucharystyczną. Spowiedź dzieci i rodziców w środę 19 czerwca br. od godziny 16.00.

3. Od najbliższego piątku rozpocznie się Oktawa Bożego Ciała, połączona z Nieszporami i procesjami eucharystycznymi. Będzie to tradycyjnie dla dzieci i młodzieży okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty w związku z  zakończeniem Roku Szkolnego. Do modlitwy na godzinę 17.00 zapraszamy:

– w piątek mieszkańców Jeżewa Starego, Jeżewa Nowego, Kolonii Pajewo, Łopuchowa;

– w sobotę mieszkańców Tykocina i Kolonii Tykocin.

Wierni z wyznaczonych miejscowości uczestniczą czynnie w procesji eucharystycznej, niosąc baldachim, feretrony, chorągwie.

4. W najbliższą niedzielę rozpocznie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi J.E. Tadeusz Bronakowski – Biskup Pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tych uroczystościach. Odbywać się one będą według następującego porządku:

8.00 – Powitanie Księdza Biskupa i Msza Święta inaugurująca wizytację.

17.00 – Msza Święta, połączona z udzieleniem młodzieży Sakramentu Bierzmowania – zakończenie I części wizytacji.

Prosimy o Waszą modlitwę w intencji Księdza Biskupa, błogosławionych owoców Jego wizyty duszpasterskiej. Ogarnijmy też naszą modlitwą młodzież, która przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.

5. Trwają dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. Najbliższe modlitwy o urodzaje odbędą się:

16 czerwca – godzina 19.00 w Sierkach;

19 czerwca – godzina 16.00 w Jeżewie Starym;

23 czerwca – godzina 19.00 w Tykocinie Kaczorowo;

30 czerwca – godzina 14.00 – Stelmachowo;

30 czerwca – godzina 15.00 – Jeżewo Nowe.

6. Rozpoczęliśmy modlitwę Nowenny przed udzieleniem Sakramentu Bierzmowania grupie młodzieży z naszej parafii. Od tego też dnia rozpoczną się codzienne spotkania – katechezy z młodzieżą, bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 17.00. W najbliższy wtorek 18 czerwca o godzinie 16.00, w obecności delegata Księdza Biskupa – odbędzie się „Świadectwo wiary” – egzamin przed przyjęciem tego sakramentu. Obecność kandydatów do Bierzmowania – obowiązkowa.

7. Składamy podziękowania wszystkim, którzy życzliwie wspierają podjęty wysiłek gruntownego remontu naszego kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Nowego Jorku – 300zł, Sanik – 300zł, Kolonii Tykocin – 100zł i 300zł, Państwo Młodzi – 200zł oraz emeryt ze swojej XIII emerytury – 500zł. Bóg zapłać!

8. Dziękuję Paniom z ul. 11 Listopada za posprzątanie kościoła na dzisiejszą uroczystość, z prośbą o przygotowanie świątyni na przyszłotygodniowe uroczystości związane z wizyta Księdza Biskupa i udzieleniem Sakramentu Bierzmowana, chciałbym zwrócić się do młodzieży i rodziców.