Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – ogłoszenia parafialne

W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Wyrazimy naszą wdzięczność Bogu za niezwykły dar, w którym Pan ukryty pod postaciami chleba i wina wychodzi nam na spotkanie.

Po Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbędzie procesja do czterech ołtarzyków – przejdziemy następującą trasą: wychodzimy Placem Czarnieckiego, ulicą Bernardyńską do klasztorku, gdzie znajdował się będzie pierwszy ołtarzyk; pójdziemy ulicą Klasztorną, Kochanowskiego do skrzyżowania z ulicą Zagumienną, gdzie będzie znajdował się drugi ołtarzyk; następnie pójdziemy ulicą Szkolną, 11 Listopada do Pomnika Orła Białego – trzeci ołtarzyk; skąd powrócimy do kościoła, gdzie przy wieży zegarowej pomodlimy się przy czwartym ołtarzyku. Ponawiam mój apel o włączenie się w akcję ubierania ołtarzyków. Proszę bardzo, szczególnie rodziny mieszkające przy trasie przemarszu procesji o odpowiednie uporządkowanie i udekorowanie swoich posesji oraz domów. Niech to święto jeszcze bardziej nas jednoczy wokół tak pięknego celu, jakim jest wdzięczność Bogu za dar Jego obecności w Najświętszym Sakramencie. Zapraszam do uczestnictwa w procesji całą asystę – osoby noszące feretrony, chorągwie, baldachim, dziewczęta sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne, dzieci, pragnące wziąć czynny udział w procesji i ich procesyjnych opiekunów, chór parafialny oraz Panów Strażaków. Zakupiliśmy kolejną porcję śpiewników, apelujemy o przyniesienie tych, które zostały rozdane w ubiegłym roku podczas procesji. Przybądźmy licznie świętować wdzięczność Bogu za to że pozostał z nami i karmi nas, abyśmy w drodze nie ustali.

W Uroczystość Bożego Ciała Msze Święte odprawiane będą o godzinie: 8.00, 10.00 – połączona z procesją do czterech ołtarzyków oraz Msza Święta o godzinie 17.00.

2. Komunia Święta Rocznicowa odbędzie się w najbliższy czwartek, na Mszy Świętej o godzinie 10.00 połączonej z procesją eucharystyczną. Spowiedź dzieci i rodziców w środę 30 maja br. od godziny 16.00.

3. Od najbliższego piątku rozpocznie się Oktawa Bożego Ciała, połączona z Nieszporami i procesjami eucharystycznymi. Będzie to tradycyjnie dla dzieci i młodzieży okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty w związku ze zbliżającym się zakończeniem Roku Szkolnego. Do modlitwy na godzinę 17.00 zapraszamy:

– w piątek mieszkańców Jeżewa Starego, Jeżewa Nowego, Kolonii Pajewo, Łopuchowa;

– w sobotę mieszkańców Tykocina i Kolonii Tykocin.

         Wierni z wyznaczonych miejscowości uczestniczą czynnie w procesji eucharystycznej, niosąc baldachim, feretrony, chorągwie.

4. Trwają dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. Najbliższe modlitwy o urodzaje odbędą się:

27 maja o godzinie 19.00 – Saniki;

3 czerwca o godzinie 14.00 – Sawino;

                  o godzinie 14.00 – Łopuchowo;

                  o godzinie 19.00 – Sierki.

16 czerwca o godzinie 16.00 – Jeżewo Stare

5. Od najbliższego piątku rozpoczynamy modlitwę Nowenny przed udzieleniem Sakramentu Bierzmowania grupie gimnazjalnej młodzieży z naszej parafii. Od tego też dnia rozpoczną się spotkania – katechezy z młodzieżą, bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 17.00. Obecność kandydatów do Bierzmowania – obowiązkowa.

6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca – nabożeństwa tych dni będą odprawiane po Mszach Świętych o godzinie 6.30 i 17.00.

7. Muzeum w Tykocinie zaprasza 2 czerwca br. o godzinie 16.00 do Wielkiej Synagogi na recital prof. Zbigniewa Czarnoty – altówka i Adama Jezierzańskiego – fortepian. W programie utwory Jana Sebastiana Bacha, Josepha Schuberta, Maxa Brycha i Michała Glinki.

8. Pragniemy poinformować, że wolontariusze Fundacji „Pomóż im” podczas niedzielnej kwesty zebrali 1 853 złote. Dziękujemy osobom, które włączyły się w tę akcję.

9. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które systematycznie i życzliwie wspierają rozpoczęty gruntowny remont naszej świątyni i jej najbliższego otoczenia. W ostatnim tygodniu swój dar złożyły następujące osoby: rodzice dzieci pierwszokomunijnych – 4 000zł anonimowy ofiarodawca z Łopuchowa – 200zł, z Tykocina – 200zł. Bóg zapłać!

10. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Mariusz Wilczewski, kawaler zamieszkały w parafii Choroszcz i Karolina Komorowska, panna zamieszkała w Sanikach parafii tutejszej – zapowiedź II; Wojciech Jaworowski, kawaler zamieszkały w parafii Niewodnica i Klaudia Kostrowska, zamieszkała w Popowlanach parafii tutejszej – zapowiedź II.

11. Dziękuję rodzinom z Siekierk, uczestniczącym we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie w najbliższą sobotę na godzinę 10.00 – zwracam się do mieszkańców z Sierk.

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Eufemii Pietrzkiewicz, lat 88, mieszkanki Tykocina – Wieczny odpoczynek…