Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – ogłoszenia parafialne

W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Wyrazimy naszą wdzięczność Bogu za niezwykły dar, w którym Pan ukryty pod postaciami chleba i wina wychodzi nam na spotkanie. Po Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbędzie procesja do czterech ołtarzyków znajdujących się w następujących miejscach: I – przy klasztorku (serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję asystę procesyjną, istniejącą przy klasztorku); II – na ul. Holendry; III – u zbiegu ulic Kaczorowskiej i Piłsudskiego; IV – na Placu Czarnieckiego, przy wieży zegarowej.

Ponawiam mój apel o włączenie się w akcję ubierania ołtarzyków. Proszę bardzo, szczególnie rodziny mieszkające przy trasie przemarszu procesji o odpowiednie uporządkowanie i udekorowanie swoich posesji oraz domów. Niech to święto jeszcze bardziej nas jednoczy wokół tak pięknego celu, jakim jest wdzięczność Bogu za dar Jego obecności w Najświętszym Sakramencie. Zapraszam do uczestnictwa w procesji całą asystę – osoby noszące feretrony, chorągwie, baldachim, dziewczęta sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne, dzieci, pragnące wziąć czynny udział w procesji i ich procesyjnych opiekunów, chór parafialny oraz Panów Strażaków. Oczekujemy także propozycji na trasę procesji Bożego Ciała w przyszłym roku. Przybądźmy licznie świętować wdzięczność Bogu za to że pozostał z nami i karmi nas, abyśmy w drodze nie ustali.

W Uroczystość Bożego Ciała Msze Święte odprawiane będą o godzinie: 8.00, 10.00 – połączona z procesją do czterech ołtarzyków oraz Msza Święta o godzinie 15.00 (!!!), zamiast Mszy Świętej o godzinie 17.00.

Doskonałym uzupełnieniem religijnych przeżyć i przedłużeniem radości bycia we Wspólnocie będzie nasz II Parafialny Piknik Rodzinny, który odbędzie się na łące przed klasztorkiem i rozpocznie się o godzinie 17.00. W programie gry, zabawy i konkursy dla dzieci i całych rodzin z ciekawymi nagrodami. Prosimy wszystkich utalentowanych, parafialnych cukierników o przygotowanie ciekawych i zapewne smacznych ciast i wystawienie ich pod osąd konkursowego jury. Raz jeszcze przypominamy o wcześniejszym zgłoszeniu chęci uczestnictwa w konkursie przez e-maila, FB, telefonicznie, czy osobiście. Już dzisiaj dziękujemy tak licznym osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tej imprezy. Podczas pikniku wolontariusze będą zbierać do puszek datki na wakacyjny wypoczynek dzieci z Domu Dziecka w Zambrowie. Serdecznie zapraszamy do udziału w pikniku!  Niech nikogo nie zabraknie.

W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się z Dniem Matki. Pamiętajmy o naszych mamach w indywidualnych modlitwach tego dnia.

2. Od najbliższego piątku rozpocznie się Oktawa Bożego Ciała, połączona z Nieszporami i procesjami eucharystycznymi. Będzie to tradycyjnie dla dzieci i młodzieży okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty w związku ze zbliżającym się zakończeniem Roku Szkolnego. Do modlitwy na godzinę 17.00 zapraszamy:

– w piątek mieszkańców Jeżewa Starego, Jeżewa Nowego, Kolonii Pajewo, Łopuchowa;

– w sobotę mieszkańców Tykocina i Kolonii Tykocin.

Wierni z wyznaczonych miejscowości uczestniczą czynnie w procesji eucharystycznej, niosąc baldachim, feretrony, chorągwie.

3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Marek Dołęgiewicz, kawaler, zamieszkały w miejscowości Krynice, parafia Dobrzyniewo Kościelne i Monika Backiel, panna zamieszkała w Sanikach, parafii tutejszej. Zapowiedź II. Sebastian Kropiewnicki, kawaler parafii tutejszej i Justyna Komendant, panna zamieszkała Pokośno parafia Suchowola. Zapowiedź I. Mariusz Wnorowski, kawaler zamieszkały w Hermanach, parafii tutejszej i Anna Osiecka, panna zamieszkała w miejscowości Bajki Zalesie, parafia Trzcianne. Zapowiedź I. Paweł Poliński, kawaler zamieszkały w Białymstoku parafii św. Floriana i Marta Jabłońska, panna zamieszkała w Sanikach, parafii tutejszej. Zapowiedź I. Maciej Piasecki, kawaler zamieszkały w Tykocinie parafii tutejszej i Wioletta Jaworowska, panna zamieszkała w Choroszczy, parafia św. Jana Chrzciciela. Zapowiedź I.

4. Rozpoczęły się dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. W najbliższym czasie modlitwy te zostaną odprawione w:

28 maja br. o godzinie 19.00 – Saniki;

29 maja br. o godzinie 14.00 – Nieciece;

29 maja br. o godzinie 19.00 – Broniszewo;

5 czerwca br. o godzinie 14.00 – Hermany;

5 czerwca br. o godzinie 19.00 – Sierki;

12 czerwca br. o godzinie 14.00 – Stelmachowo Kolonia;

12 czerwca br. o godzinie 15.00 – ul. Holendry, ul, Piekarska, ul. Kozia, ul. Sokołowska.

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Edwarda Jackowskiego, lat 62. Wieczny odpoczynek…