UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – ogłoszenia parafialne

W najbliższy piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich, skupiającym w sobie trzy wydarzenia, przez które Chrystus objawił się światu: pokłon pogańskich magów, chrzest Jezusa w Jordanie i pierwszy cud Zbawiciela w Kanie Galilejskiej.


Porządek nabożeństw w tym dniu będzie następujący: klasztorek godzina 9.00 i 11.00; kościół parafialny 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Misje w świecie.

Tego dnia po powrocie z kościoła oznaczamy poświęconą kredą odrzwia naszych domów napisem K+M+B 2023 lub C+M+B+2023. Oba oznaczenia są poprawne, gdyż najważniejsze, żeby zachowując ten zwyczaj, robić to z powodu żywej wiary i przynależności do Chrystusa, czyniąc to świadomie.  

Pięknym zwyczajem uczczenia Święta Objawienia Pańskiego są organizowane w wielu miejscowościach naszego kraju Orszaki Trzech Króli. W tym roku po raz pierwszy wspólnie z Urzędem Miasta organizujemy taką uroczystość. Rozpocznie się o godzinie 12.00 – Mszą Świętą w kościele parafialnym, z którego o godzinie 13.00 wyruszy orszak i przejdzie Placem Czarnieckiego, a o godzinie 14.00 rozpocznie się wspólne kolędowanie. Uczestnicy orszaku otrzymają korony, balony z logo orszaku, śpiewniki, chorągiewki oraz słodycze. Serdecznie zapraszamy całe rodziny.

         2. Składamy podziękowania wszystkim, którzy z wielkim zrozumieniem i życzliwością wspierają rozpoczęte projekty i plany inwestycyjne na nowy 2023 rok. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Warszawy – 500zł, Moniek – 200zł, Jeżewa Starego – 500zł. Bóg zapłać!

         3. Za tydzień, bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 10.00 – comiesięczne modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi. To także kolejna szansa, aby włączyć się w modlitwę różańcową rodziców, modlących się za swoje dzieci. Zapraszamy zainteresowanych.

4. Trwa wizyta duszpasterska rodzin.Zachęcamy, aby podczas kolędy była obecna cała rodzina – od najmłodszych, a na seniorach rodu skończywszy. W miejscu naszego wspólnego spotkania powinien być przygotowany stół, na którym ustawiony jest krzyż ze świecami, woda święcona, kropidło. W miarę możliwości – Pismo Święte i zeszyty od religii uczących się dzieci, także tych ze szkół ponad podstawowych.

         Przypominamy, że w związku z kolędą zmieniamy godzinę odprawiania wieczornej Mszy Świętej z godziny 17.00 na 18.00. Zmiana dotyczy dni powszednich, oprócz niedziel i świąt; tylko w czasie kolędy (!!!). Intencje przyjęte danego dnia na godzinę 17.00, będą odprawione na Mszy Świętej o godzinie 18.00.

Proszę, zatem wyznaczoną przez społeczność danej wioski lub ulicy osobę, aby w określonym dniu przyjechała po księdza na godzinę 8.30 (wioski, 9.30 po ks. Marcina) i 15.30 (Tykocin). Podaję porządek kolędy (zaszły niewielki zmiany):

         Poniedziałek (2 stycznia 2023r.)

Sawino – 3 ks.

ul. Ogrodowa – 1 ks.

ul. Gasztołda – 1 ks.

ul. Górnickiego – 1 ks.

         Wtorek (3 stycznia 2023r.)

Łopuchowo – 3 ks.

ul. Klasztorna i ul. Kochanowskiego – 3 ks.

         Środa (4 stycznia 2023r.)

Popowlany – 2 ks.

ul. Wiesiołowskiego – 1 ks.

ul. Glogera – 1 ks.

         Czwartek (5 stycznia 2023r.)

Stelmachowo Kolonia – 1 ks.

Pajewo Kolonie – 1 ks.

ul. Sokołowska – 3 ks

         Sobota (7 stycznia 2023r.)

Saniki – 3 ks.

ul. Browarna – 1 ks.

ul. Złota – 1 ks.

ul. Kozia – 1 ks.

         Poniedziałek (9 stycznia 2023r.)

Siekierki – 3 ks.

ul. Zagumienna – 2 ks.

ul. Nadkanalna – 1 ks.

         Wtorek (10 stycznia 2023r.)

Kolonia Tykocin – 2 ks.

Hermany – 1 ks.

ul. Piłsudskiego – 3 ks.

         Środa (11 stycznia 2023 r.)

Stelmachowo – 2 ks.

ul. Choroszczańska – 1 ks.

ul. Zacerkiewna – 1 ks.

         Czwartek (12 stycznia 2023 r.)

Broniszewo – 1 ks.

Bagienki – 1 ks.

Lipniki – 1 ks.

ul. Holendry, Piekarska i Kombatantów. – 3 ks.

         Piątek (13 stycznia 2023 r.)

Sierki – 3 ks.

ul. 11 Listopada – 2 ks.

Zastrzegamy, że z przyczyn od nas niezależnych i nieprzewidywalnych – rozkład wizyt kolędowych może ulec niewielkim zmianom. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza po kolędzie będziemy mogli odwiedzić w późniejszym terminie, po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty.

         5. W najbliższą niedzielę 8 stycznia zapraszam wszystkich radnych i radne – na kolejną Radę parafialną, która odbędzie się na plebanii po Mszy Świętej o godzinie 12.00

         6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Andrzeja Sikorskiego lat 59, mieszkańca Białegostoku. Wieczny odpoczynek…