Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

„Viva Cristo Rey” (Niech Żyje Chrystus Król)

1. Przed nami kolejny Adwent. Od następnej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i kościelny. Liturgia adwentowa wzywa nas do czuwania, abyśmy nie zmarnowali naszego życia, coraz bardziej uważali Chrystusa za swego Króla.

Adwent to także Roraty. Zachęcam wszystkich bez wyjątku do licznego uczestnictwa w tych porannych modlitwach. W dni powszednie odprawiane one będą o godzinie 6.30; w niedziele podczas Mszy Świętej o godzinie 8.00.

2. Za tydzień ofiary składne na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

3. Przypominamy, że Parafia nasza  w dniach od 27 grudnia do 1 stycznia organizuje dla dzieci i młodzieży obóz narciarski w Białym Dunajcu k. Zakopanego. Koszt 600 zł.-  obejmuje: przejazd, zakwaterowanie, posiłki, wypożyczenie sprzętu narciarskiego, instruktora oraz karnety na stok. Serdecznie zapraszamy do udziału. Więcej informacji i zapisy u ks. Marcina w klasztorku.

4. W najbliższym tygodniu Pan Organista rozpoczyna roznoszenie bożonarodzeniowych opłatków. Porządek wizyt jest następujący: poniedziałek – Łopuchowo; wtorek – Hermany, Nieciece, Kiermusy; czwartek – Jeżewo Stare, Jeżewo Nowe, Pajewo kolonie; piątek – Broniszewo, Stelamachowo; sobota Tykocin, Nowe Miasto.

5. Bardzo dziękuję, że przy całym ogromie problemów i potrzeb wielu z Was gorliwie modlitwą i ofiarą wspiera nasze marzenia o remoncie kościoła. Podczas ubiegłotygodniowej zbiórki dla poszkodowanych w wyniku tajfunu na Filipinach zebraliśmy ogółem prawie 3 100zł. W ostatnim czasie swój dar na potrzeby remontu kościoła złożyli: anonimowy ofiarodawca z Białegostoku – 100zł oraz anonimowy ofiarodawca z Tykocina – 200zł. Wszystkim Bóg zapłać!

6. W minionym tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb Śp. Wincentego Mocarskiego, lat 69 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…