Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ogłoszenia parafialne

1. Przed nami kolejny Adwent. Od następnej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i kościelny. Chociaż wydarzenia dziejące się w świecie nie napawają optymizmem, to jednak wiara pozwala nam z nadzieją patrzeć w przyszłość. Nic nie jest tak pewne, jak spotkanie z Jezusem


Liturgia adwentowa wzywa nas do czuwania, abyśmy nie zmarnowali naszego życia, coraz bardziej uważali Chrystusa za swego Króla. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas – wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. Pamiętajmy o pięknej modlitwie Kościoła jaką są Roraty, wotywna Msza Święta o Najświętszej Maryi Panie – w dni powszednie o godzinie 7.00, w klasztorku o 9.00. Roraty będą poprzedzone śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które będą rozpoczynały się o godzinie 6.40. Serdecznie zapraszamy.

2. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – spotkanie z dziećmi, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

3. Wyjątkowe czasy, w których przyszło nam żyć wymagają modlitewnego szturmu. Zapraszamy zatem wszystkich, którzy kochają Polskę i dobrze Jej życzą na adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w najbliższy piątek 26 listopada od godziny 19.00 do 21.00. Modlić się będziemy w intencji pokoju na świecie. Adorację zakończy Msza Święta za Ojczyznę, która rozpocznie się o godzinie 21.00.

4. Rozpoczynamy akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Okolicznościowa świeca jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Świece w cenie 15 złotych za sztukę – rozprowadza Szkolne Koło Caritas – można nabyć w Klasztorku i kościele parafialnym po każdej Mszy Świętej.

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Marii Boczkowskiej lat 89 z Tykocina, Śp. Sławoja Ostrowskiego lat 72 z Sanik, Śp. Jadwigi Baczewskiej lat 81 z Tykocina, Śp. Anny Sawickiej lat 96 z Łopuchowa i Św. Mariana Żukowskiego, lat 73 z Sawina. Wieczny odpoczynek…

Pomódlmy się za żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji broniących granic naszej ojczyzny. Pamiętamy o, doświadczających rozłąki – rodzinach osób pełniących służbę na granicy. Modlimy się także w intencji oszukanych przez białoruski reżim, migrantów – uwięzionych na Białorusi przy granicy z Polską. Zdrowaś Maryjo…