Święto Ofiarowania Pańskiego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Święto Ofiarowania Pańskiego – ogłoszenia parafialne

Z satysfakcją pragniemy poinformować, że złożony przez nas do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt, dotyczący remontu dachu na naszym kościele – otrzymał dofinansowanie w wysokości 300 tys. złotych.

Można śmiało powiedzieć, że jest to nasz osobisty sukces, naszej determinacji i nikomu go nie zawdzięczamy,  oprócz czuwającej nad nami Bożej Opatrzności. Całość prac zgłoszonych do ministerialnego wniosku miała dotyczyć dachu nad nawą główną elewacji pasa górnego nad nawami bocznymi i dachu naw bocznych. Kosztorys tych prac opiewał na kwotę ponad 1,2 mln. złotych. Pragniemy zatem już teraz zakomunikować, że uzyskana dotacja powiększy nasz ustalony plan minimum o kolejne partie robót na zewnątrz kościoła. Z nadzieją oczekujemy także na samorządowe wsparcie naszych inicjatyw. Wypada ufać, że ten mały sukces będzie wstępem do kolejnych zdecydowanie większych radości, związanych z pozyskiwaniem środków na kompleksowy remont naszego pięknego kościoła. O to przede wszystkim prośmy Boga!

         2. Kolejną radosną wiadomością, którą pragniemy podzielić się z Wami jest fakt, że nasza młoda parafianka Mariola Sadowska, została zaliczona do grona stypendystów Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej na rok 2014.  Gratulujemy!

         3. Kolejne pochówki odbywające się na naszym parafialnym cmentarzu przypominają nam o jeszcze jednym palącym problemie – rozbudowie cmentarza. Zamknięcie obecnie funkcjonującego może nastąpić wcześniej niż się spodziewamy. Jesteśmy zmuszeni wykorzystywać każdą wolną przestrzeń. Kierujemy zatem apel do osób opiekujących się grobami, aby czyniły to systematycznie. Będziemy niebawem zmuszeni do chowania zmarłych w miejscach i grobach, którymi od lat nikt się nie troszczy. Prosimy o zainteresowanie się tą kwestią, by w przyszłości nie być zdziwionym. Nikt na cmentarzu nie ma swej wieczystej własności, tylko z tego powodu, że pochowano tam kogoś bliskiego. Cmentarz jest własnością parafii i od parafii dzierżawi się ten mały skrawek ziemi, do czasu, do kiedy bliscy pamiętają; kiedy kończy się pamięć bliskich, ginie po nas wszelki ślad.

         4. Jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Specjalne błogosławieństwo zostanie udzielone po Mszy Świętej o godzinie 6.30 i 17.00.

         Także w tym tygodniu przypada wspomnienie Świętej Agaty, błogosławieństwo chleba i wody po Mszy Świętej o godzinie 6.30 i 17.00. Według tradycji chleb Świętej Agaty chroni nas, nasze domostwa i mieszkania od niebezpieczeństw pożaru, i od innych przeciwności. I Piątek Miesiąca.

         5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Damian Ciołko, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Justyna Huczko, panna zamieszkała w Stelmachowie, oboje parafii tutejszej. Zapowiedź I.

         6. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na zakony klauzurowe.

         7. Bóg zapłać anonimowemu   ofiarodawcy z Tykocina  za złożoną  ofiarę 100zł na potrzeby remontu kościoła.

         8. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Danuty Gąsowskiej, lat 63 z Jeżewa Starego. Wieczny odpoczynek…