Rekolekcje Wielkopostne 2015 – ogłoszenia - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Rekolekcje Wielkopostne 2015 – ogłoszenia

Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Przewodniczył im będzie ks. dr. Robert Bączek – Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium w Łomży.  Porządek rekolekcyjnych nauk w poniedziałek (23.03.2015) i wtorek (24.03.2015) będzie następujący: 

Godzina 8.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży

                            (poniedziałek nauka dedykowana dzieciom, we wtorek – młodzieży)

Godzina 10.00 – Msza Święta z nauką ogólną

Godzina 12.00 – Msza Święta z nauką ogólną w klasztorku (we wtorek dzień   

                                  chorych)

Godzina 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną.

Osoby chore zapraszamy na specjalną naukę, Mszę Świętą, połączoną z udzieleniem Sakramentu Chorych we wtorek do klasztorku. Zwracamy się z prośbą o pomoc w dotarciu na rekolekcje tym, którym pomoc bliźniego jest nieodzowna.

Ponawiamy nasz apel do rodziców o dopilnowanie, aby ich dzieci w pełni wykorzystały ten czas – wolny od zajęć w szkole, na pogłębienie relacji z kochającym nas Bogiem. Informujemy, że dzięki współpracy z Dyrekcją Zespołu Szkół będzie zorganizowany, tradycyjną trasą – autokarowy dowóz dzieci na rekolekcje.  Rozkład wywieszony jest w gablocie parafialnej. Przyjazdy rozpoczynają się o godzinie 7.30 (tradycyjna trasa i kolejność) odjazdy bezpośrednio po Mszy Świętej.

autobusy rekolekcje

Bardzo prosimy o solidne przygotowanie się do spowiedzi rekolekcyjnej i zaplanowanie sobie uczestnictwa w tych spotkaniach. Dniami korzystania z Sakramentu Pokuty powinien być poniedziałek i wtorek, tylko z poważnych przyczyn,  z racji nieobecności odpowiedniej ilości spowiedników i pokusy skrócenia rekolekcji do jednego dnia – spowiedź może odbyć się w niedzielę. Ekspresowe, jednogodzinne, tylko niedzielne rekolekcje – nie istnieją. Bóg powinien być naszym pomysłem na życie, a nie tylko dodatkiem, który czasami wykorzystujemy dla „kosmetyki psychicznej”.

Bardzo prosimy o liczny udział w rekolekcjach i skorzystanie z Sakramentu Pokuty. Osoby starsze, chorych, nie mogących dotrzeć na rekolekcje odwiedzać będziemy w wyznaczonym czasie, w dniach Wielkiego Tygodnia. Już od dzisiaj i podczas dni rekolekcji, po każdej Mszy Świętej można w zakrystii zgłaszać takie osoby. Bliższe informacje podamy za tydzień.

         2. Tradycją minionych lat organizujemy w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową – Drogę Krzyżową ulicami miasta. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie. Tym razem trasa będzie wiodła z klasztorku ulicą Klasztorną, Jordyka do kościoła parafialnego. Początek nabożeństwa o godzinie 18.00 w klasztorku kończymy ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego w kościele parafialnym.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy systematycznie odprawiają nabożeństwo Drogi Krzyżowej w swoich miejscowościach.

         3. Przed nami Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, gdzie miało się dokonać dzieło odkupienia. Przypominamy, że podczas każdej Mszy Świętej będzie organizowane poświęcenie palm. Tego dnia ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zakup kwiatów i dekoracji do Grobu Pańskiego.

      4. W najbliższą środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która decyzją Episkopatu Polski została ustanowiona Dniem Świętości Życia. Msze Święte będą odprawiane w porządku świątecznym – godzina 8.00, 10.00 i 17.00. Św. Jan Paweł II w swojej encyklice „Evangelium vitae” naucza – „Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili swego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny. Człowiek już w łonie matki należy do Boga, bo Ten, który wszystko przenika i zna, tworzy go i kształtuje swoimi rękoma, widzi go, gdy jest jeszcze małym, bezkształtnym embrionem i potrafi w nim dostrzec dorosłego człowieka, którym stanie się on w przyszłości i którego dni są już policzone, a powołanie już zapisane w księdze żywota” (EV 61).

        5. We współpracy z Zamkiem w Tykocinie organizujemy projekcję filmu pt. „Kamienie na szaniec”, oraz spotkanie z reżyserem Robertem Glińskim. Odbędą się one w najbliższą sobotę 28 marca br. na zamku w Tykocinie, początek godzina 17.00. Wstęp wolny, zapraszamy.

        6. Wolontariusze Zespołu Szkół w Tykocinie zwracają się z gorącą prośbą o wsparcie kwesty na rzecz dzieci z Polskiego Domu Dziecka w Podbrodziu na Litwie. W dniu dzisiejszym będą rozprowadzały palmy, własnoręcznie wykonane przez uczniów naszej szkoły. Prosimy o życzliwość i zrozumienie.

        7. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Szymon Łapiński, kawaler z parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku i Anna Słowikowska, panna z Sierk parafii tutejszej. Zapowiedź I.

        8. Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na warsztaty artystyczne z dziedziny poprawności wymowy, rytmiki, treningu pewności siebie, elementarnych zadań  aktorskich, prawidłowego oddychania. Zajęcia poprowadzi Pan Karol Smaczny. Początek w najbliższą środę 25 marca br. o godzinie 15.30, przewidywane zakończenie zajęć godzina 17.30. Zapraszamy.

         9. Dziękujemy wszystkim osobom, które życzliwie darem modlitwy i ofiarą pieniężną wpierają rozpoczęty wysiłek remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyli – anonimowi ofiarodawcy z Tykocina 300zł, Sierk – 150 €, Rzędzian – 200zł oraz anonimowy ofiarodawca złożył ofiarę 350 zł na misje. Bóg zapłać!

        10. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Andrzeja Dzieniszewskiego, lat 58 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…