Rekolekcje Wielkopostne 2014 – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Rekolekcje Wielkopostne 2014 – ogłoszenia parafialne

„Musicie być mocni, drodzy bracia i siostry! Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara! Musicie być mocni mocą wiary!” – bł. Jan Paweł II Papież.

1. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku przewodniczył im będzie ks. Tomasz Marek Trzaska. Wicedyrektor Diecezjalnego Radia Nadzieja. Porządek rekolekcyjnych nauk w poniedziałek (7.04.2014) i wtorek (8.04.2014) będzie następujący:

Godzina 8.30 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży (poniedziałek nauka dedykowana dzieciom, we wtorek – młodzieży)

Godzina 10.00 – Msza Święta z nauką ogólną

Godzina 12.00 – Msza Święta z nauką ogólną w klasztorku (we wtorek dzień   

                             chorych)

Godzina 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną.

Osoby chore zapraszamy na specjalną naukę, Mszę Świętą, połączoną z udzieleniem Sakramentu Chorych we wtorek do klasztorku. Zwracamy się z prośbą o pomoc w dotarciu na rekolekcje tym, którym pomoc bliźniego jest nieodzowna.

Ponawiamy nasz apel do rodziców o dopilnowanie, aby ich dzieci w pełni wykorzystały ten czas – wolny od zajęć w szkole, na pogłębienie relacji z kochającym nas Bogiem. Informujemy, że dzięki współpracy z Dyrekcją Zespołu Szkół będzie zorganizowany, tradycyjną trasą i o tej samej porze – autokarowy dowóz dzieci na rekolekcje.  Liczymy na życzliwe wsparcie nauczycieli w proces opieki na wychowankami. Bardzo prosimy o solidne przygotowanie się do spowiedzi rekolekcyjnej i zaplanowanie sobie uczestnictwa w tych spotkaniach. Dniami korzystania z Sakramentu Pokuty powinien być poniedziałek i wtorek, tylko z poważnych przyczyn,  z racji nieobecności odpowiedniej ilości spowiedników i pokusy skrócenia rekolekcji do jednego dnia – spowiedź może odbyć się w niedzielę. Ekspresowe, jednogodzinne, tylko niedzielne rekolekcje – nie istnieją. Bóg powinien być naszym pomysłem na życie, a nie tylko dodatkiem, który czasami wykorzystamy.

Bardzo prosimy o liczny udział w rekolekcjach i skorzystanie z Sakramentu Pokuty. Osoby starsze, chorych, nie mogących dotrzeć na rekolekcje odwiedzać będziemy w wyznaczonym czasie, w dniach Wielkiego Tygodnia. Już od dzisiaj i podczas dni rekolekcji, po każdej Mszy Świętej można w zakrystii zgłaszać takie osoby. Bliższe informacje podamy za tydzień.

         2. Tradycją minionych lat organizujemy w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową – Drogę Krzyżową ulicami miasta. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie. Początek Mszą Świętą o godzinie 17.00. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy systematycznie odprawiają nabożeństwo Drogi Krzyżowej w swoich miejscowościach.

         3. Przed nami Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, gdzie miało się dokonać dzieło odkupienia. Przypominamy, że podczas każdej Mszy Świętej będzie organizowane poświęcenie palm. Tego dnia ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zakup paschału oraz kwiatów do Grobu Pańskiego.

         4. Dziękujemy wszystkim osobom, które darem modlitwy i ofiarą pieniężną wspierają wysiłek remontu kościoła. W ostatnim tygodniu swój dar złożyli anonimowi ofiarodawcy z Nieciec – 100zł, Siekierk – 100zł i anonimowy ofiarodawca – 100zł. Bóg zapłać!

         5. Dnia 3 maja br. organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Koszt 70zł. Wyjazd sprzed kościoła o godzinie 5.00. Zapisy do 15 kwietnia u Pani Elżbiety Słowikowskiej i Krystyny Cackowskiej.

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Rogoziński Michał, kawaler z parafii Syberia i Wioleta Wiśniewska, panna parafii tutejszej. Zapowiedź II.

7. W sobotę 12 kwietnia br. o godzinie 12 w siedzibie fundacji Centrum Badań nad Historią i Kulturą Małych Miast  przy Placu Stefana Czarnieckiego 10 Tykocinie odbędzie się prelekcja pn.  „Z dziejów Placu Czarnieckiego”. Prelegentami będą Iwona Górska i Grzegorz Ryżewski z Narodowego Instytutu Dziedzictwa Oddział Terenowy w Białymstoku.  W programie przewidziany jest referat i pokaz zdjęć archiwalnych Placu Czarnieckiego. W imieniu organizatorów zapraszamy zainteresowane osoby.

         8. Towarzystwo Wiedzy Powszechnej, Oddział w Białymstoku zaprasza na kursy zawodowe: operator obrabiarek sterowanych numerycznie, operator wózków jezdniowych, spawacz metodą MAG, sprzedawca. Uczestnikami szkoleń mogą być wyłącznie osoby bezrobotne poniżej 30 roku życia oraz osoby powyżej 50 lat. Więcej interesujących szczegółów znajdziecie w gablocie parafialnej.

9. W minionym tygodniu odbył się w naszym kościele pogrzeb Śp. Heleny Perkowskiej, lat 71 z Siekierk. Wieczny odpoczynek…