Rekolekcje Adwentowe i inne ogłoszenia - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Rekolekcje Adwentowe i inne ogłoszenia

„Nie można myśleć o Kościele bez radości. Radością Kościoła jest głosić wszystkim imię Jezusa.”

Rozpoczynamy Adwentowe Rekolekcje. Przewodniczył im będzie ks. Tomasz Trzaska – Wicedyrektor Diecezjalnego Radia Nadzieja. Głównymi dniami spowiedzi będzie poniedziałek i wtorek.

Porządek rekolekcyjnych nabożeństw w poniedziałek i wtorek będzie następujący:         

         7.30 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

         9.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży w szkole;

         11.00 – Msza Święta z nauką ogólną w klasztorku;

         18.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym.

Osoby chore zapraszamy na specjalną naukę, Mszę Świętą, połączoną z udzieleniem Sakramentu Chorych we wtorek do klasztorku.

         Pragnęlibyśmy także przed świętami, 23 grudnia br. odwiedzić osoby starsze i obłożnie chore, które w żaden inny sposób nie mogą skorzystać z łaski sakramentów. Chorych można zgłaszać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.

         Zwracam się z prośbą do was wszystkich postarajcie się gorliwie skorzystać z rekolekcji. Wspierajmy się wzajemnie w dotarciu do kościoła Proszę o wzajemną pomoc w umożliwieniu dotarcia do kościoła i skorzystania z czasu rekolekcyjnej łaski. Poczujmy się jak apelował Papież Franciszek „Kościołem misyjnym”, powiedzmy o radości Ewangelii naszym bliskim – rodzinie, sąsiadom; Nie lękajmy się zbliżyć do konfesjonału – w sakramencie Pojednania spotkamy Jezusa, który nam wybacza. Zapraszam – Bóg tęskni za Wami!

         2. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Powinniśmy wspierać materialnie i duchowo osoby zaangażowane w pracę katechetyczną i duszpasterską w krajach Europy Wschodniej i Azji.

         3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Mariusz Makarski, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Joanna Dziekońska , panna z Parafii Bożego Ciała w Łomży. Zapowiedź I.

              4. Trwa doroczna akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są do nabycia świece na Wigilijny stół w cenie: 13 złotych za sztukę. Do każdej świecy, jako forma podziękowania, nieodpłatnie dołączony jest karnet, w którym znajdują się 3 karty świąteczne. Świece rozprowadza Szkolne Koło Caritas.

             5. Bóg zapłać anonimowemu ofiarodawcy z Tykocina za ofiarę w wysokości 500zł, przeznaczoną na potrzeby przyszłych remontów naszego kościoła. 

           6. Są jeszcze do nabycia płyty zespołu „Boża nuta” z Brańszczyka, który przed tygodniem koncertował w naszym kościele. Płyty CD można nabyć po Mszy Świętej w zakrystii.