REKOLEKCJE ADWENTOWE – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

REKOLEKCJE ADWENTOWE – ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy Adwentowe Rekolekcje. Przewodniczył im będzie Prefekt Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku – ks. dr Andrzej Dębski. Głównymi dniami spowiedzi będzie poniedziałek i wtorek.

Porządek rekolekcyjnych nabożeństw będzie następujący:

Poniedziałek – godzina 8.00  Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym; godzina 10.30 – Msza Święta w klasztorku, połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych, godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

Wtorek – godzina 8.00  Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym; godzina 9.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży w szkole, godzina 12.00 i 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym;

Osoby chore zapraszamy na specjalną naukę, Mszę Świętą, połączoną z udzieleniem Sakramentu Chorych poniedziałek do klasztorku; zaś pozostałych, którzy z racji wieku lub choroby nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwie rekolekcyjnym, odwiedzać będziemy w środę 20 grudnia br. od godzin porannych. Osoby chore prosimy zgłaszać od dzisiaj, w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

Zwracam się z prośbą do was wszystkich postarajcie się gorliwie skorzystać z rekolekcji. Wspierajmy się wzajemnie w dotarciu do kościoła i jak najobfitszym skorzystaniu z czasu rekolekcyjnej łaski. Nie zmarnujmy szansy kolejnego Adwentu. Zapraszamy na rekolekcje – Bóg tęskni za Wami!

Przypominamy, że za tydzień Wigilia, która w tym roku przypada w niedzielę. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00; nie będzie Mszy Świętej o godzinie 17.00.

2. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Okolicznościowa świeca jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Świece w cenie 15 złotych za sztukę można nabyć po każdej Mszy Świętej, tak w kościele parafialnym jak i w klasztorku; będą one dostępne także w szkole. Świece rozprowadza Szkolne Koło Caritas.

3. Nasza akcja „Szlachetna choinka” wkracza w kolejną fazę. Bardzo proszę osoby, które zobowiązały się pomóc Świętemu Mikołajowi, aby do wtorku 19 grudnia br. przyniosły do kościoła przygotowane wcześniej prezenty. Koniecznie (!!!) nalepiły na paczkę to czerwone serduszko, które wzięli z choinki. To bardzo ważne, abyśmy nie pomieszali paczek i każda z nich trafiła do właściwego adresata! Osoby lub grupy osób, którzy chcieli by pomóc Świętemu Mikołajowi i przyczynić się do świątecznej radości dzieci mają także w tym roku inną szansę, by ją wykorzystać należy zdjąć z choinki jedną z zawieszonych kopert i włożyć do koperty odpowiedni banknot, a kopertę wraz z zawartością przekazać księdzu lub wrzucić na tacę. Bóg zapłać wszystkim, którzy życzliwie włączają się w tę akcję i ją wspierają. Dzięki Wam dla wielu te święta będą radośniejsze.

4. Pragniemy poinformować, że dokonaliśmy wstępnego rozruchu ogrzewania naszego kościoła. Na początku nowego roku zostanie uruchomiona pełna automatyka i wszystkie grzejniki. W związku z tym faktem zwracamy się z prośbą o zamykanie drzwi świątyni. Dziękujemy wszystkim osobom, które cały czas z niesłabnącą troską myślą o kompleksowych planach remontu naszego kościoła. Przed nami jeszcze bardzo trudna i długa droga do celu. W ostatnich dniach swój dar złożyli anonimowi ofiarodawcy z Białegostoku 200zł, Łopuchowa – 100zł, Kolonii Tykocin – 200zł i anonimowy ofiarodawca – 1 000zł. Bóg zapłać!

5. Są jeszcze wolne miejsca na (organizowany przez nas) wyjazd w góry, który odbędzie się w dniach od 22 do 29 stycznia 2018 roku. W programie między innymi aktywny wypoczynek na górskich stokach, zwiedzanie ciekawych turystycznie miejsc i inne atrakcje. Zakwaterowanie i wyżywienie w pensjonacie. Koszt pobytu wraz z podróżą, karnetami na stoki, wypożyczeniem nart – 850zł od osoby. Zapisów można dokonywać u Pani Bogusławy Najeckiej (tel. 605132316) lub kancelarii parafialnej.

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Karol Torebko kawaler zamieszkały w Tykocinie i Agnieszka Skorupska, Panna zamieszkała w parafii Złotoria. Zapowiedź II.