OGŁOSZENIA PARAFILANE – III Niedziela Wielkanocna - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

OGŁOSZENIA PARAFILANE – III Niedziela Wielkanocna

Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

Już dzisiaj przypominamy i pragniemy zauważyć, że ważnym elementem świadectwa naszej wiary i mieszkańców danej miejscowości jest troska o przydrożne krzyże i kapliczki. Da się zauważyć, że wiele z nich zostało ostatnio pięknie odnowionych. Dziękujemy opiekunom tych miejsc za ich za tę troskę! Zwracamy się ponownie z prośbą o zaprowadzenie porządku i udekorowanie przydrożnych krzyży, zadbanie o właściwy porządek w najbliższym otoczeniu. Zupełnie inną i niemniej palącą kwestią jest zaprowadzenie porządku w lasach, przy drogach i nauczenie kultury, ludzi, którzy nie mają z nią nic wspólnego.

3. Dziękuję wszystkim, którzy życzliwie i systematycznie od wielu lat wspierają rozpoczęte i rozpoczynane parafialne inwestycje. Mogę powiedzieć, że w bieżącym roku nasze wysiłki koncentrować będziemy wokół remontu kaplicy cmentarnej. W miniony piątek złożyłem u Podlaskiego Konserwatora Zabytków sprawozdanie z badań konserwatorskich, dające możliwość przygotowania projektu budowlanego. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Nieciec 500zł, Kolonii Tykocin – 400zł, Tykocina 200zł i anonimowy ofiarodawca – 100zł. Bóg zapłać!

4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Grzegorz Roszkowski, kawaler i Marcelina Cimoch, panna oboje parafii tutejszej – zapowiedź II.

5. W dniach 07-14 października br. organizujemy pielgrzymkę na Maltę-wyspę św. Pawła. W programie m.in. Rabat, Valetta (pamiątki związane z pobytem św. Pawła), wyspa Gozo oraz wypoczynek w nadmorskich kurortach. Koszt 2820 zł.+450 euro. Więcej informacji i zapisy w biurze Domu Pomocy Społecznej (klasztor) w Tykocinie. Zapraszamy do udziału.

W dniach 27 stycznia do 3 lutego 2024 roku organizuje pielgrzymkę do Libanu śladami św. Charbela. W planie zwiedzanie miejsca urodzin i śmierci św. Charbela, nawiedzenie Sanktuarium św. Rafki patronki cierpiących, nawiedzenie pozostałości po Tyrze i Sydonie,

miast opisanych w Biblii, nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Królowej Libanu, kościół św. Jana Chrzciciela, klasztor św. Antoniego Padewskiego oraz miejsc związanych z kulturą Libanu. Zapisy do końca maja. Więcej informacji na stronie internetowej parafii Tykocin, profilu FB parafii lub u ks. Piotra. (tel. 698 922 089)

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie z bierzmowanymi

i ich rodzicami. Po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – spotkanie z dziećmi, które w tym roku przystąpią do