OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXII Niedziela Zwykła - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXII Niedziela Zwykła

Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które uczestniczyły w świętowaniu Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy zadbali o porządek na grobach bliskich.

Od minionej niedzieli do Dnia Zadusznego trwała kwesta z przeznaczeniem na ratowanie zabytków naszego cmentarza. Słowa wdzięczności za zaangażowanie w tę akcję kieruję pod adresem młodych wolontariuszy oraz członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Tykocińskiej, Tykocińskiego Teatru Amatorskiego oraz Komputowej Chorągwi Czarnieckiego. Ogółem przez 4 dni kwestujący zebrali 14 426zł 52 gr. Nie było by sukcesu tej akcji, gdyby nie wasza życzliwa pomoc, za którą serdecznie dziękuję! Bóg zapłać!

Od dzisiejszej niedzieli, czytane są nowe całoroczne wypominki za zmarłych. Prosimy uważne wysłuchanie imion i nazwisk osób, za które się modlimy oraz zgłoszenie ewentualnych błędów.

W dniach Oktawy Wszystkich Świętych (od czwartku do wtorku – 8 listopada włącznie), w sposób szczególny modlimy się za zmarłych. W kaplicy cmentarnej będzie odprawiana codziennie Msza Święta o godzinie 17.00; podczas której będą czytane tzw. jednorazowe wypominki. Kartki do wypisania imion zmarłych można otrzymać dzisiaj i jutro po każdej Mszy Świętej.

2. W piątek, 11 listopada, obchodzić będziemy Święto Niepodległości. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

Program uroczystości Dnia Niepodległości w Tykocinie będzie następujący:

9.40 – zbiórka na Starym Rynku

9.45 – przemarsz do kościoła Trójcy Przenajświętszej

10.00 – program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Radulach i Tykocińskiego Teatru Amatorskiego

10.15 – uroczysta Msza Święta

11.15 – przemarsz pod Pomnik Orła Białego

11.30 – Apel Poległych

12.00 – uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego

12.10 – złożenie kwiatów na Cmentarzu Parafialnym

14.00 – Sztafeta Niepodległości na Placu Czarnieckiego

3. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom naszej parafii, życzliwie i systematycznie wspierających nasze inwestycje. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Siekierk – 600zł, Tykocina – 200zł, Bagienek – 200zł oraz z przeznaczeniem na rozpoczęcie prac związanych z remontem kaplicy cmentarnej (dokumentacja konserwatorska i budowlana) Broniszewa – 600zł oraz Tykocina – 500zł. Bóg zapłać!

4. Przypominamy zainteresowanym i chętnym do pogłębiania swojej wiedzy o Piśmie Świętym, że w każdy poniedziałek o godzinie 19.00 odbywają się na plebanii – spotkania biblijne. Zapraszamy!

5. W następną niedzielę, po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – odbędzie się kolejne spotkanie z dziećmi, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

6. Za tydzień, bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 10.00 – comiesięczne modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi. To także kolejna szansa, aby włączyć się w modlitwę różańcową rodziców, modlących się za swoje dzieci. Zapraszamy zainteresowanych.

7. Za tydzień obchodzimy dzień solidarności z Kościołem prześladowanym, po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na pomoc „Kościołowi w potrzebie”.

8. W sobotę 12 listopada br. o godzinie 15.00 w świetlicy OSP w Jeżewie Starym zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłych strażaków z naszej Gminy, całość zostanie poprzedzona poświęceniem pamiątkowej tablicy z Krzyżem, posiadającym swoją wyjątkową historię. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do spotkania i wspólnej modlitwy.

9. W najbliższym tygodniu Pan Organista rozpoczyna roznoszenie bożonarodzeniowych opłatków. Porządek wizyt jest następujący: poniedziałek 7 listopada – Saniki; środa 9 listopada – Bagienki, Lipniki, Dobki; sobota 12 listopada Tykocin – ul. Piłsudskiego i ul. Kaczorowska. Rodziny, których nie zastanie Pan Organista lub których nie będzie w domu, w wyznaczonym terminie – mogą odbierać opłatki po każdej Mszy Świętej.