Ogłoszenia parafialne – XXX Niedziela Zwykła - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Ogłoszenia parafialne – XXX Niedziela Zwykła

Kończy się październik – miesiąc różańca. Ponawiamy nasze zaproszenie do wspólnej modlitwy w dni powszednie w klasztorku – 8.30, w kościele parafialnym – o godzinie 17.00. Warto już dzisiaj zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?


2. Rozpoczyna się czas, kiedy tłumnie wyruszamy na groby bliskich. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – w kościele parafialnym jednakowy porządek nabożeństw:

Msza Święta o godzinie 8.00, 10.00 oraz 17.00

(NIE BĘDZIE NABOŻEŃSTWA O GODZINIE 12.00)

Po Mszy Świętej o godzinie 10.00 wyruszy z kościoła parafialnego procesja na cmentarz grzebalny, podczas której zostaną odmówione specjalne modlitwy za zmarłych, całość zakończy Msza Święta w kaplicy cmentarnej, około godziny 12.00. Dopiero wtedy powinniśmy rozejść się na mogiły naszych zmarłych.

W klasztorku:

w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte o godzinie 9.00 i 11.00;

w Dzień Zaduszny Msza Święta o godzinie 9.00.

Zachęcamy także do korzystania z Sakramentu Pokuty w tych ostatnich dniach października podczas modlitwy różańcowej, byśmy mogli zmarłym zanieść nie tylko kwiaty i świeczkę, ale naszą modlitwą i Komunią Świętą. W dniach Oktawy Wszystkich Świętych (od czwartku do wtorku włącznie), w sposób szczególny modlimy się za zmarłych. W kaplicy cmentarnej będzie odprawiana codziennie (z wyjątkiem niedzieli) Msza Święta o godzinie 17.00; podczas której będą czytane tzw. jednorazowe wypominki. Kartki do wypisania imion zmarłych można otrzymać dzisiaj i jutro po każdej Mszy Świętej. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.

Trwają przedświąteczne porządki na naszym cmentarzu grzebalnym. Apelujemy o zachowanie porządku i właściwej temu miejscu powagi. Pragniemy podziękować rodzinom, które z życzliwością przyjęły naszą prośbę, dotyczącą zabierania śmieci do swoich przydomowych pojemników lub kompostowników, skierowaną tylko na okres trwania świąt Ponawiamy apel o pozostawiane śmieci we właściwych, przygotowanych do tego miejscach – kontenerach.

Tradycyjnie w dniach naszej pamięci o zmarłych przeprowadzona zostanie na kwesta na ratowanie zabytków znajdujących się na naszym cmentarzu. W tym roku zebrane fundusze posłużą rozpoczęciu prac remontowo- konserwatorskich kaplicy cmentarnej Matki Bożej Bolesnej i starych nagrobków, przedstawiających największą wartość dla historii naszej parafii. Kwesta odbywać się będzie od 30 października do 2 listopada br. w godzinach od 9.00 do 15.00 W kweście wezmą udział młodzi wolontariusze, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Tykocińskiej, Tykociński Teatr Amatorski oraz członkowie Komputowej Chorągwi Czarnieckiego. Apelujemy o Waszą wrażliwość i życzliwość.

3. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby misji w świecie.

4. Po każdej Mszy Świętej oraz w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej zamawiać na podobnych jak w ubiegłym roku zasadach – całoroczne modlitwy za naszych bliskich zmarłych tzw. Wypominki. Czytane są one w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00.

Przypominamy o możliwości dokonywania płatności przy pomocy kart płatniczych i urządzeń pozwalających na płatności zbliżeniowe.

         5. Dziękujemy anonimowemu ofiarodawcy z Tykocina Kolonii z Nowego Miasta za ofiarę w wysokości 300zł.

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby –Karol Szydłowski, kawaler z parafii Michałowo i Karolina Tarnowska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II. 

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Antoniego Czajkowskiego, lat 89 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…