Ogłoszenia parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Ogłoszenia parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła

.Za tydzień obchodzić będziemy, pod hasłem Vertatis Splendor – Blask Prawdy – XXII Dzień Papieski. To kolejna wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Pragniemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież. Po każdej Mszy Świętej będziemy zbierać ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla uzdolnionej młodzieży.


W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej są zbierane do puszek ofiary na wsparcie dzieł prowadzonych przez Caritas.

Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

         2. W najbliższy piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego. Nauczycielom, personelowi administracyjnemu szkoły – życzymy nadal dobrego zdrowia, i coraz więcej cierpliwości. Niech Wam Bóg błogosławi.

         3. W następną niedzielę przybędzie do nas ks. Tomasz Trzaska, członek zespołu platformy edukacyjno-pomocowej „Życie warte jest rozmowy”, ekspert Biura Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym, Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Głoszone przez niego kazania będą poświęcone tematyce problemów, z jakimi boryka się dzisiejsza młodzież, które nieraz kończą się tragicznie dla nas wszystkich. Rozważania tej niedzieli będą wstępem do spotkania z psychologami – suicydologami: Panią dr Halszką Witkowską i Jolantą Palma, które odbędzie się 20 października br. o godzinie 17.00 w Alumnacie – wstęp wolny.

         Podczas spotkania zostaną omówione m.in. następujące tematy:

– Jak rozmawiać z dzieckiem i nastolatkiem w kryzysie emocjonalnym?

– Jak pomóc dziecku, które mierzy się z depresją lub myślami samobójczymi?
– Jaki jest wpływ depresji na funkcjonowanie dziecka?
– Czy myśli samobójcze to bezpośrednie zagrożenie życia dziecka?

Zaproszenie kierujemy szczególnie do rodziców i wychowawców.

4. Kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00.

         5. Rozpoczęły się przedświąteczne porządki i rodzinne inwestycje na naszym cmentarzu grzebalnym. Już dzisiaj zwracamy się z prośbą o właściwe uszanowanie tego miejsca, reagowanie na niegodne zachowania, zaznajomienie się z Regulaminem Cmentarza – wywieszonym na bramie głównej.

Od dzisiejszej niedzieli można po każdej Mszy Świętej oraz w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej zamawiać na podobnych jak w ubiegłym roku zasadach – całoroczne modlitwy za naszych bliskich zmarłych tzw. Wypominki. Czytane są one w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godzinie 8.00, 10.00 i 12.00.

6. W najbliższy czwartek 13 października br. – zapraszamy, do klasztorku wszystkich czcicieli Matki Bożej na kolejne Nabożeństwo Fatimskie – początek o godzinie 18.30. Pamiętajmy o przyniesieniu ze sobą świec.

7. W ostatnim czasie odbył się pogrzeb Śp. Jadwigi Stankowskiej, lat 84 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…