OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI Niedziela Zwykła - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI Niedziela Zwykła

Zbliża się wspomnienie Świętego Wincentego a’Paulo – doroczna uroczystość w naszej parafii. Suma odpustowa zostanie odprawiona w następną niedzielę 2 październkika o godzinie 12.00. Naszym uroczystościom będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Kanonik Krzysztof Chodkowski – Dyrektor Diecezjalnego Domu Księży Emerytów w Łomży.

Serdecznie zapraszamy na te uroczystości całą asystę procesyjną i wszystkich parafian, którzy od tylu pokoleń czczą jednego z głównych patronów naszego kościoła.

2. W najbliższą sobotę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii Świętej, młodzież, szczególnie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godzinie 17.00, w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 9.00.

Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

3. W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca – nabożeństwa tych dni będą połączone z Mszą Świętą o godzinie 7.00 oraz z modlitwą różańcową, w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 9.00. Zachęcamy do uczestnictwa.

4. W minionym tygodniu zakończyliśmy prace konserwatorskie przy drzwiach do naszego kościoła oraz konfesjonałach. Finalizujemy prace przy rozbudowie cmentarza, trwają prace przy rzeźbach z prospektu organowego oraz pierwszych świecznikach, które mają swoich fundatorów. Dziękujemy dobroczyńcom naszej parafii za okazywaną życzliwość. W ostatnim tygodniu mieszkańcy Siekierek przekazali ofiarę w wysokości 4 500zł na konserwację świecznika ołtarzowego oraz anonimowi ofiarodawcy z Broniszewa 1 500zł, Nieciec – 200zł. Bóg zapłać!

5. Za tydzień, w niedzielę po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek datki na wsparcie rozwijającej się Służby Liturgicznej Ołtarza – ministrantów.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Wojtka Cimaszewskiego, lat 16 z Jeżewa Starego, Śp. Zbigniewa Wacława Pogorzelskiego, lat 99 z Tykocina, Śp. Moniki Weroniki Kalenik, lat 34 z Tykocina, Śp. Marii Sawickiej, lat 94 z Tykocina, Śp. Jadwigi Czeladko, lat 80 z Sierk, Śp. Ireny Wilczewskiej, lat 88 z Jeżewa Nowego. Wieczny odpoczynek…