Ogłoszenia parafialne – XVII Niedziela Zwykła - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Ogłoszenia parafialne – XVII Niedziela Zwykła

Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.


2. W dniu dzisiejszym, zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy Świętej odbywa się święcenie pojazdów w związku z liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców. Pamiątką tegorocznego poświecenia będzie specjalny breloczek z wizerunkiem Pana Jezusa lub nalepka. Z racji usprawnienia tego obrzędu breloczek i nalepka będą rozdawane przy balustradzie przed ołtarzem. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. 

3. Pragniemy już dzisiaj poinformować, że w niedzielę 7 sierpnia o godzinie 13.00 TVP Polonia będzie transmitować Mszę Świętą z naszego kościoła. Liturgii będzie przewodniczył ks. Bp Tadeusz Bronakowski – Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. W związku z tym wydarzeniem nie będzie Mszy Świętej o godzinie 10.00. Porządek nabożeństw będzie następujący – Msze Święte o godzinie 8.00, 12.00, 13.00 i 17.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

         5. W dniach 21 – 29 września organizujemy samolotową pielgrzymkę do Hiszpanii. W programie m.in. Avila, Madryt, Toledo, Kordoba, Sevilla, Giblartar, Malaga i Granada; koszt 2250 zł. + 590 Euro. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze DPS w Tykocinie (klasztorek) oraz u ks. Marcina. Zapraszamy do udziału.

W dniach od 28 stycznia do 4 lutego 2023 roku organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Pielgrzymi odwiedzą m.in. Betlejem, Ain-Karim, Cezareę, Nazaret, Hajfę, Kanę Galilejską, Jerozolimę (Droga Krzyżowa), Górę Tabor, Górę Ośmiu błogosławieństw, Górę Oliwną, Batanię (dom Marty, Marii i Łazarza), popłyną statkiem po Jeziorze Galilejskim…Zapisy do końca sierpnia br. wpisowe 450zł – koszt pielgrzymki 2450zł i 529 USD. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej i u ks. Piotra.

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Patryk Paszkowski, kawaler parafii tutejszej i Monika Kościuczyk, panna z parafii Konowały – zapowiedź II; Robert Zalewski, kawaler parafii tutejszej i Karolina Dąbrowska, panna z parafii Chlebiotki – zapowiedź I.

7. Podczas Biesiady Miodowej w dniu 20 sierpnia br. odbędą się, organizowane przez Port Kultury Tykocin – warsztaty tworzenia wieńców dożynkowych. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych, przewidziane są konkretne nagrody dla uczestników.

8. Za tydzień po każdej Mszy Świętej będą zbierane datki na wsparcie prężnie rozwijającej się Służby Liturgicznej Ołtarza – ministrantów.