Ogłoszenia parafialne – XIII Niedziela Zwykła - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Ogłoszenia parafialne – XIII Niedziela Zwykła

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Jest w naszej aktywności czas na pracę i czas na odpoczynek, czas na troskę o ducha i o ciało. Pomniejszanie któregokolwiek z elementów tworzących człowieka, może mieć zgubne skutki dla całej osoby. Warto zatroszczyć się o harmonię między pracą i odpoczynkiem, między duszą i ciałem, między wiarą i naturą.


Niech dar wolnego czasu będzie przez nas dobrze zagospodarowany w myśl słów: „Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie” (1 Kor 10,31). Nam i naszym bliskim najlepiej przysłużą się wakacje przeżyte w zgodzie z duchem Ewangelii, pięknem przyrody i dziedzictwem kultury. Wszystko ku większej chwale Bożej.

Serdecznie witamy przybywających do nas Wakacyjnych Gości.

Zapraszamy na niedzielne Msze święte – w kościele parafialnym:

w sobotę (Msza Święta niedzielna antycypowana) – godzina 20.00;

w niedzielę o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00,

w klasztorku o godzinie 9.00 i 11.00.

W dni powszednie godzina 7.00 i 17.00, w klasztorku godzina 9.00

Nasz kościół jest otwarty już przed poranną Mszą Świętą do godzin wieczornych, mamy zatem dość czasu, na skorzystanie z ciszy i kontemplacji Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Informujemy, że na czas wakacji zawieszone są spotkania Odnowy w Duchu Świętym i kręgu biblijnego.

2. W najbliższą środę obchodzić będziemy Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą odprawiane w porządku świątecznym o godzinie 8.00; 10.00 i 17.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wspieranie dzieł prowadzonych przez Stolicę Apostolską. Jest to także dzień imienin naszego wikariusza – księdza Piotra. Pamiętajmy, o tym wydarzeniu – szczególnie w naszych modlitwach.

         3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca, nabożeństwa tych dni będą odprawione po Mszy Świętej o godzinie 7.00 i 17.00.

         4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Damian Kostro, kawaler z parafii Trzcianne i Patrycja Okuła, panna parafii tutejszej – zapowiedź I.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy systematycznie wspierają podjęty wysiłek remontu kościoła. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Kolonii Tykocin Kaczorowo – 300zł i Tykocina – 200zł.

         6. Od 28 sierpnia 2016 roku przyjeżdża do nas z pomocą duszpasterską Ks. Andrzej Masłowski; jednak na mocy decyzji Biskupa Archidiecezji Białostockiej zostaje skierowany do innych ważnych obowiązków pastoralnych. Niestety ta decyzja uniemożliwia kontynuowanie cotygodniowych przyjazdów do naszej parafii. W świetle wiary, trudno sobie wyobrazić ostateczne rozstania, chrześcijanin żyje w perspektywie przyszłych spotkań. Zatem serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro, które Bóg udzielał nam przez posługę księdza Andrzeja i utęsknieniem będziemy wyglądali kolejnych spotkań i powrotów. Bóg zapłać!

         7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Edwarda Tarnowskiego – lat 66, mieszkańca Stelmachowa Kolonii. Wieczny odpoczynek…