Ogłoszenia parafialne – XII Niedziela Zwykła - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Ogłoszenia parafialne – XII Niedziela Zwykła

Za nami Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wspólnotowe świętowanie. Osobom, czynnie zaangażowanych w przebieg i przygotowanie procesji. 


Dziękuję ks. Piotrowi, ks. Marcinowi, ks. Andrzejowi za uczestnictwo i przewodniczenie poszczególnym etapom procesji, dziękuję Panu Organiście, Pani Malesińskiej wieloletniej koordynatorce procesji Bożego Ciała, pocztowi sztandarowemu strażaków z Tykocina, ministrantom, całej asyście procesyjnej, dziatwie i młodzieży noszącym feretrony, chorągwie i inne procesyjne przedmioty, władzom samorządowym, pracownikom gospodarki komunalnej, wszystkim tym, którzy udekorowali ołtarzyki oraz trasę przemarszu, dziękuję rodzicom, którzy nadzorowali całą dziecięcą formację dziewczynek, sypiących kwiatki. Były to wyjątkowe przeżycia dla całej naszej parafii. Modlitwą wyrażamy naszą wdzięczność tym, którzy tak licznie (z różnych stron Polski) przybyli na wspólne świętowanie wdzięczności Bogu za Jego hojne dary.

Dziękujemy także Państwu Emilii i Mariuszowi Jabłońskim, za ufundowanie lodów wszystkim młodszym uczestnikom procesji. Chciałbym przy okazji przeprosić dzieci, które uczestniczyły w procesji, a nie otrzymali lodów. Cieszymy się liczba uczestników przekroczyła nasze oczekiwania, dlatego zapraszamy w najbliższy czwartek po „rekompensatę”, jednocześnie dziękując za uczestnictwo w procesji.  

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie na wieczorną Mszę Świętą o godzinie 17.00 i modlitwę śpiewanych nieszporów. Na zakończenie Oktawy – w najbliższy czwartek odbędzie się specjalne nabożeństwo tzw. „Ostatni Nieszpór”, połączony z błogosławieństwem dzieci oraz poświęceniem wianków z ziół i kwiatów, na zakończenie procesja eucharystyczna. Ponownie serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w procesji dzieci i młodzież!

Modlitwy Oktawy Bożego Ciała, to także dla dzieci i młodzieży doskonała okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty w związku zakończeniem Roku Szkolnego.

Do modlitwy na godzinę 17.00 zapraszamy:

– w poniedziałek mieszkańców miejscowości Hermany, Nieciece, Kiermusy, Sierki i Saniki;

– we wtorek mieszkańców miejscowości Sawino, Lipniki, Siekierki, Dobki, Bagienki;

– w środę mieszkańców miejscowości Broniszewa, Popowlan, Stelmachowa.

         Wierni z wyznaczonych miejscowości uczestniczą czynnie w procesji eucharystycznej, niosąc baldachim, feretrony, chorągwie.

Natomiast w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego – nabożeństwo, o godzinie 17.00; w tym dniu, z racji święta nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę we Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – Msza Święta o godzinie 7.00 i 17.00.

2. Kończą się dni modlitw o urodzaje, szczęśliwe zbiory i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. Najbliższe modlitwy o urodzaje odbędą się: 25 czerwca – godzina 20.00 – Łopuchowo;

3. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbierane są ofiary do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji.

4. Dziękujemy rodzicom i młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania za zaangażowanie się w przygotowanie tej uroczystości i złożony dar w wysokości 1 800zł, za który została zakupiona nowa monstrancja do tworzonej kaplicy dziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Więcej szczegółów, dotyczących tej inicjatywy podamy w późniejszym terminie.

5. Dziękujemy wszystkim osobom, które na przestrzeni lat życzliwie i systematycznie wspierają podejmowane przez parafie inicjatywy inwestycyjne. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Jeżewa Starego – 300zł, Siekierk – 200zł. Pragnę także serdecznie podziękować naszym lokalnym władzom, słowa wdzięczności kieruję na ręce Pana Burmistrza i Radnych Gminy, którzy wsparli nasze inwestycyjne plany prac konserwatorskich w kościele kwotą 100 tys. złotych. Nie znam samorządu, który by taki procent swojego budżetu wydawał na ochronę zabytków. Raz jeszcze – Bóg zapłać!

6. Niebawem zakończymy Rok Szkolny 2021/2022. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do godnego przygotowania się na nasze wspólne dziękczynienie. Skorzystania ze spowiedzi, jeszcze przed początkiem wakacji. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w najbliższy piętek – 24 czerwca br. na Mszy świętej o godzinie 9.15. Wspólnie z Dyrekcją Zespołu Szkół, nauczycielami, personelem administracyjnym, dziatwą szkolną, młodzieżą i rodzicami – dziękować będziemy Bogu za wszelkie łaski jakie towarzyszyły nam w naszych wysiłkach i sukcesy tego czasu. Proszę, by nikogo nie zabrakło. Serdecznie zainteresowanych zapraszamy!

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Dominiki Kurzyna, lat 92 mieszkanki Tykocina. Wieczny odpoczynek…