OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Wielkanoc 2023 - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Wielkanoc 2023

Bogu niech będą dzięki za łaski Świętego Triduum Paschalnego. Cieszymy się, tak licznym uczestnictwem w nabożeństwach i adoracji Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego. Dziękuję Wszystkim uczestniczącym w liturgii Wielkich Dni.

Panu Organiście i chórowi, scholi, lektorom, asyście procesyjnej, Panom strażakom, Pani Emilii na szczególne wyróżnienie zasługuje tutaj grupa ministrantów, która zadbała o piękną liturgiczną oprawę Triduum Paschalnego z ich opiekunem księdzem Piotrem. Dziękuję osobie, która wraz z pomocnikami zaangażowała się w wykonanie tegorocznego, wyjątkowego w swej stylistyce Grobu Pańskiego, był to pomysł autorski od idei do wykonania. Dziękuję rodzinie, która ufundowała kwiaty do świątecznej dekoracji Grobu Pańskiego i ołtarza naszego kościoła. Bóg zapłać!

2. Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkiejnocy. Porządek nabożeństw niedzielny. Taca na K.U.L. i cele edukacyjne diecezji. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Tegoroczne prace remontowo-konserwatorskie staramy się prowadzić roztropnie i na miarę naszych możliwości. Pragniemy podziękować za każde wasze wsparcie tych inwestycji oraz każdą dobrą radę i okazywaną pomoc. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Popowlan – 500zł, Kolonii Tykocin – 300zł, z Siekierk 200 i 100zł. Bóg zapłać! Wróciły po konserwacji, pierwsze dwa – duże świeczniki ołtarzowe. Nadal poszukujemy 3 sponsorów na renowację pozostałych.

Dziękujemy Grupom Modlitewnym, funkcjonującym w naszej parafii za ufundowanie nowej pateny do liturgii Mszy Świętej.

4. Za tydzień obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego, pragniemy przypomnieć sobie ten najwspanialszy przymiot Boga. Zapraszamy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego na wspólną modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu, Koronkę – na godzinę 15.00 do kościoła parafialnego.

5. Trwa nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Oktawie Wielkiejnocy będzie ona odprawiana po Mszy Świętej porannej.

6. W imieniu wszystkich księży pracujących w naszej parafii -pragniemy złożyć serdecznie życzenia wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta.