Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkanocna - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkanocna

Rozpoczęliśmy dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Zachęcam Radnych z poszczególnych miejscowości o ustalanie dnia i godziny wspólnych modlitw o tegoroczne urodzaje. W najbliższym czasie odprawione będą następujące modlitwy: w czwartek 19 maja o godzinie 18.00 Tykocin – Kaczorowo (w kościele), sobota 28 maja o godzinie 19.00 – Saniki.


W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – odbędzie się spotkanie z dziećmi, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej; w środę – 18 maja o godzinie 19.00 spotkanie z młodzieżą, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

         3. Pomimo prac budowalnych związanych z rozbudową naszego cmentarza grzebalnego – kontynuujemy prace konserwatorskie we wnętrzu naszej świątyni. W minionym tygodniu zostały wymontowane wszystkie zewnętrzne drzwi kościoła i wywiezione do pracowni konserwatorskiej, z której wrócą za parę miesięcy. Niestety kolejnych zabiegów remontowych i organmistrzowskich – będą wymagały w najbliższym czasie nasze kościelne organy. W ostatnim tygodniu ofiary na ten cel złożyli nastepujący ofiarodawcy z Kolonii Pajewo – 1 000zł i mieszkańcy Dobek – 330zł – Bóg zapłać!

         4. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni w dni powszednie odprawiane jest po Mszy Świętej o godzinie 17.00, w klasztorku po Mszy Świętej o godzinie 9.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Jakub Sadowski, kawaler parafii tutejszej i Agata Kalinowska, panna z parafii w Marianowie – zapowiedź II, Paweł Wądołowski, kawaler parafii tutejszej i Martyna Wasilewska, panna z parafii Krypno, zapowiedź II; Mateusz Gryc, kawaler z parafii M.B. z Gwadelupe w Białymstoku i Katarzyna Ciołko, panna parafii tutejszej, zapowiedź I.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Stanisława Sawickiego, lat 81, mieszkańca Sawina. Wieczny odpoczynek…