Ogłoszenia parafialne – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Ogłoszenia parafialne – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W najbliższy wtorek, obchodzić będziemy 96 rocznicę odzyskania niepodległości. Burmistrz i Samorząd Tykocina, Muzeum w Tykocinie, Centrum Kultury i nasza Parafia zapraszają na uroczystości, które odbędą się według następującego porządku:

Godz: 930  – Zbiórka przy placu OSP w Tykocinie,

Godz: 950 – Przemarsz do kościoła Trójcy Przenajświętszej,

Godz: 1000  – Uroczysta   Msza Św. za Ojczyznę, którą rozpocznie program art. w wykonaniu młodzieży ze szkoły w Radulach,

– po Mszy Św. przemarsz pod pomnik Orła Białego, apel poległych i złożenie kwiatów pod pomnikiem Orła Białego, wyjazd na cmentarz grzebalny i złożenie kwiatów na grobach mieszkańców Tykocina oraz Nieznanego Żołnierza.

Zapraszamy!

Msze Święte 11 listopada będą odprawiane o godzinie: 8.00, 10.00, i 17.00.

1. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na „Kościół w potrzebie”.
  2. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Michał Karwacki, kawaler zamieszkały w Knyszynie i Kinga Wysocka, panna zamieszkała w Tykocinie. Zapowiedź II.
  3. Duszpasterstwo Rodzin oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Łomżyńskiej zapraszają małżonków i wszystkie osoby zainteresowane na Sympozjum z udziałem dr Wandy PÓŁTAWSKIEJ oraz prof. Bogdana CHAZANA, w sobotę 15 listopada br. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w Katedrze o godz. 9:00, po niej wykłady i sztuka teatralna w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży ul. Sadowa 12a, Wstęp wolny! Szczegółowe informacje na stronie internetowej duszpasterstwa rodzin: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl.
  4. Msza Święta w intencji Radia Maryja zostanie odprawiona, w niedzielę 23.11.2014 o godzinie 10. 00. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 – Msza Święta w intencji sprawiedliwych i mądrych Wyborów.
  5. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – spotkanie animatorów, przygotowujących młodzież do Sakramentu Bierzmowania.
  6. Zakończyliśmy tegoroczne inwestycje remontu kościoła. W tym roku wykonaliśmy remont dachu za 422 972,65 zł, remont elewacji pasa nawy głównej wraz ze stolarką okienna za 352 891,41zł, konserwacja obrazu Matki Bożej za 28 942,55zł, remont organów i modernizacja oświetlenia prezbiterium za 16 000zł; co daje razem 820 806, 61zł. Na wydzielonym rachunku, gdzie gromadzimy środki finansowe na remonty posiadamy obecnie 8 543 zł 87 gr. Dziękujemy wszystkim, którzy myślą o kontynuacji prac i złożyli w ostatnim czasie swój datek na ten cel. Byli to anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 500zł, 100zł i 50zł, Herman – 300zł, ze Stelamachowa – 50zł. Bóg zapłać!
  7. W ostatnim tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Aliny Jarończyk, lat 66 z Sanik oraz Śp. Rozalii Boćkowskiej, lat 90 z Kolonii Tykocin. Wieczny odpoczynek…