OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkiego Postu - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkiego Postu

Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.


Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku modlitwom naszym będzie przewodniczył i głosił Słowo Boże ks. Dariusz Marek Mateuszuk – Notariusz Sądu Arcybiskupiego w Białymstoku.  Porządek rekolekcyjnych nauk w poniedziałek (04.04.2022) i wtorek (05.04.2022) będzie następujący:

Godzina 8.00 – Msza Święta z nauką ogólną

Poniedziałek godzina 9.00 – Msza Święta w szkole (z nauką do dzieci i młodzieży).

Wtorek godzina 10.00 Msza Święta w klasztorku (z nauką do chorych i udzieleniem Sakramentu Chorych)

Godzina 12.00 – Msza Święta z nauką ogólną

Godzina 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną.

Ponawiamy nasz apel do rodziców o dopilnowanie, aby dzieci w pełni skorzystały z tego czasu. Prosimy także, aby nie planować sobie spowiedzi na niedzielę rozpoczynającą nasze rekolekcje, gdyż będzie to wymagało wiele cierpliwości z naszej (księży) i Waszej strony; postarajcie się, aby dniami korzystania z tego sakramentu były poniedziałek i wtorek. Zadbajmy także o chorych i samotnych. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach!

         2. Ponawiamy nasze zaproszenie do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianych w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 15.30 (klasztorek) i 17.30 (kościół parafialny). Przypominam, że bezpośrednio po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.00 (klasztorek) i 12.00 (kościół parafialny) śpiewamy – Gorzkie Żale. Zachęcamy także do uczestnictwa w Nabożeństwie Pasyjnym w środę, który jest naszą wspólną modlitwą o pokój.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca; nabożeństwa zostaną odprawione po Mszy Świętej o godzinie 7.00 i 17.00. W Pierwszą Sobotę jak zwykle kolejna szansa i możliwość ofiarowania rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Dziękujemy za ofiary, które w ostatnim czasie złożono na wsparcie parafialnych inwestycji, związanych głównie z rozbudową cmentarza. Ofiarodawcami byli – anonimowi ofiarodawcy z Jeżewa Starego – 100zł, Siekierk – 200zł oraz Łopuchowa – 100zł. Bóg zapłać!

5. Pragniemy z radością poinformować, że wznawiamy działalność chóru parafialnego. Serdecznie zapraszamy chórzystów i sympatyków muzyki chóralnej na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy piątek 1 kwietnia br. o godzinie 19.00 – na plebanii. Nowym kierownikiem chóru będzie nasz Pan organista – Damian Sorota.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Heleny Stypułkowskiej, lat 93 – mieszkanki Bagienek. Wieczny odpoczynek…