OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkiego Postu - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkiego Postu

Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”.


Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

 Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku modlitwom naszym będzie przewodniczył i głosił Słowo Boże ks. Dr Krzysztof Chodkowski – Dyrektor Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży.  Porządek rekolekcyjnych nauk w poniedziałek (27.03.2023) i wtorek (28.03.2023) będzie następujący:

Godzina 8.00 i 10.00 – Msza Święta z nauką ogólną

Poniedziałek (27.03.2023) o godzinie 10.00 zostanie odprawiona w klasztorku Msza Święta (z nauką do chorych i udzieleniem Sakramentu Chorych)

Wtorek (28.03.2023) Godzina 12.00 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży.

Godzina 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną.

Ponawiamy nasz apel do rodziców o dopilnowanie, aby dzieci w pełni skorzystały z tego czasu. Prosimy Was także o pomoc ludziom chorym i samotnym w dotarciu na te spotkania. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach!

         2. Ponawiamy nasze zaproszenie do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianych w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 15.30 (klasztorek) i 17.30 (kościół parafialny). Przypominam, że bezpośrednio po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.00 (klasztorek) i 12.00 (kościół parafialny) śpiewamy – Gorzkie Żale. Zachęcamy także do uczestnictwa w Nabożeństwie Pasyjnym odprawianym w środę o godzinie 19.00.

         3. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom naszej parafii, wspierającym już rozpoczęte prace i plany inwestycyjne na przyszłość, związane z kaplicą cmentarną oraz terenem wokół kościoła. W ostatnim czasie swój dar na te cele złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy; z Kolonii Tykocin – 500zł, ze Stelmachowa – 100zł. Dziękuję także rodzinom z Tykocina za ufundowanie nowego paschału oraz ornatu, koloru różowego – potrzebnych do liturgii. Bóg zapłać!

4. W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimyDzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście na sobotniej Mszy Świętej o godzinie 17.00.

         5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Śp. Józef Szymaniak, lat 79 ze Stelmachowa, Śp. Jan Konopko, lat 82 z Tykocina. Wieczny odpoczynek…