Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Zwykła - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu kończymy tegoroczną kolędę – wizytę duszpasterską rodzin.

Z racji pandemii ponawiamy naszą prośbę o zaakceptowanie następujących zasad:


– odwiedzamy te rodziny, które nas do siebie zaproszą,

– nie odwiedzamy rodzin, które z sobie tego nie życzą lub przebywają na kwarantannie – dlatego prosimy, by w zwarto zabudowanych miejscowościach, czy ulicach Tykocina przedstawiciele poszczególnych rodzin wychodzili po księdza, jeśli to jednak z pewnych racji będzie niemożliwe – prosimy o pozostawianie otwartych drzwi domu; w miejscowościach, w których występują kolonie – prosimy, by osoba która będzie woziła księdza była wcześniej poinformowana – która rodzina przyjmuje kolędę.

– wizyty będą odbywały się w pewnym rygorze czasowym (do 10min./rodzinę),

– prosimy o nieprzygotowywanie posiłków i nieczęstowanie kawą, czy herbatą.

Głównym celem duszpasterskiej wizyty rodzin jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo rodziny i domu oraz rozmowa o problemach, którymi żyje parafia i dana rodzina. Niestety inne wprowadzane w związku z pandemią formy kolędy nie pozwalają na osiągnięcie zasadniczego celu takiej wizyty, mocno osadzonej w naszej polskiej tradycji.

Zachęcamy, aby podczas kolędy była obecna cała rodzina – od najmłodszych, a na seniorach rodu skończywszy. W miejscu naszego wspólnego spotkania powinien być przygotowany stół, na którym ustawiony jest krzyż ze świecami, woda święcona, kropidło, Pismo Święte i zeszyty od religii uczących się dzieci, także tych ze szkół ponad podstawowych. Od najbliższego czwartku – wracają Msze Święte o godzinie 17.00, przełożone na czas kolędy na godzinę 18.00

Rodzinom, które odwiedziliśmy, w imieniu własnym, Księdza Marcina, Księdza Piotra – składamy serdeczne podziękowania za życzliwe przyjęcie w swoich domach!

Porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni będzie następujący:

Poniedziałek (17 stycznia 2019 r.)

Pajewo Kolonie – 1 ks.

ul. Kaczorowska – 2 ks.

ul. Zacerkiewna – 1 ks.

Wtorek (18 stycznia 2022 r.) od godziny 9.00

ul. 11 Listopada – 3 ks.

Środa (19 stycznia 2022 r.)

ul. Holendry, Piekarska i Kombatantów. – 3 ks.

Zastrzegamy, że z przyczyn od nas niezależnych i nieprzewidywalnych – rozkład wizyt kolędowych może ulec pewnym zmianom. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza po kolędzie będziemy mogli odwiedzić w późniejszym terminie, po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty.

         Proszę, zatem wyznaczoną przez społeczność danej wioski lub ulicy osobę, aby w określonym dniu przyjechała po księdza na godzinę 8.30 (wioski, po ks. Marcina na godzinę 9.30 – klasztorek) 15.30 (Tykocin).

            2. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania, a po Mszy Świętej o godzinie 12.00 z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

         3. 14 grudnia 2021r. w miejscowości Szorce, gmina Trzcianne wybuchł pożar, który strawił 2 domy.Rodzina Państwa Kostro – mama z trójką dzieci zostali właściwie bez dachu nad głową. W następną niedzielę po każdej Mszy Świętej wolontariusze, będą zbierali datki na odbudowę domu.

         4. Urząd Gminy prosił o podanie następującego ogłoszenia.

Gmina Tykocin ogłasza nabór wniosków w ramach projektu pt. „Odnawialne źródła energii elektrycznej mieszkańcom gminy Tykocin”  finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Projekt obejmuje refundację zakupu i montażu mikroinstalacji z czego dofinansowanie wynosi  65% wydatków kwalifikowalnych. Komplet dokumentów wniosku o dofinansowanie należy składać w terminie do dnia 22.01.2022. Zostało niewiele czasu.

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Henryk Czajkowski, lat 74 z Jeżewa Starego. Wieczny odpoczynek…