Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu

Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.

Ponawiamy nasze zaproszenie do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianych w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 15.30 (klasztorek) i 17.30 (kościół parafialny). Przypominam, że bezpośrednio po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.00 (klasztorek) i 12.00 (kościół parafialny) śpiewamy – Gorzkie Żale. W każdą środę Wielkiego Postu o godzinie 19.00 zapraszamy na Nabożeństwo Pasyjne, które w każdą środę Wielkiego Postu pragniemy ofiarować w intencji pokoju na Ukrainie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

3. Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników muzyki sakralnej na wyjątkowy koncert pt. TENEBRAE FACTAE SUNT – monodie i polifonie liturgii ciemnych jutrzni, zatem modlitw kościelnych związanych z Wielkim Tygodniem. Wystąpią Studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina – Filii w Białymstoku. Usłyszymy między innymi utwory Jana Sebastiana Bacha, Thomasa Lusia de Victorii, Gregorio Allegriego. Wśród wykonawców będzie nasz organista Pan Damian Sorota. Serdecznie zapraszamy najbliższa sobota 19 marca br. godzina 19.00. Więcej informacji znajdziemy na plakacie.

4. Dziękujemy za ofiary, które w ostatnim czasie złożono na wsparcie parafialnych inwestycji, związanych głównie z rozbudową cmentarza. Ofiarodawcami byli – anonimowi ofiarodawcy z Popowlan – 1000 zł i Stelmachowa Kolonii – 1000zł. Bóg zapłać

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Honoraty Wilczewskiej, lat 92 mieszkanki Łopuchowa. Wieczny odpoczynek…