OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Adwentu - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Adwentu

W następną niedzielę 11 grudnia br. rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, przewodniczył im będzie Wice-oficjał Sądu Biskupiego w Łomży ks. dr Marcin Wasielewski.


Porządek rekolekcyjnych nabożeństw będzie następujący:

Poniedziałek – godzina 8.00, 12.0017.00 Msza Święta z nauką ogólną w kościele parafialnym; godzina 10.30 – Msza Święta w klasztorku, połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych, na którą zapraszamy szczególne osoby chore.

Wtorek – godzina 8.00, 12.0017.00 Msza Święta z nauką ogólną; godzina 10.00 (W SZKOLE) – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży.

Zwracam się z prośbą do was wszystkich postarajcie się gorliwie skorzystać z rekolekcji. Będzie to przed świętami najlepsza okazja do spowiedzi. Proszę także – zwłaszcza posiadaczy samochodów – abyście pomogli jedni drugim w dojechaniu do kościoła, to piękna możliwość zrobienia adwentowego dobrego uczynku. Chorych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach i uroczystościach świąt, będziemy odwiedzali w czwartek 22 grudnia br. od godzin porannych.

Ponawiam zachętę do uczestniczenia w Roratach, które są odprawiane w dni powszednie o godzinie 7.00 i w poprzedzającym je śpiewie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu N.M.P, rozpoczynającym się o godzinie 6.40; w klasztorku Roraty rozpoczynają się o godzinie 9.00. Zachęcamy do udziału w modlitwie.

W tym tygodniu w czwartek 8.12.2022r. przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Msze Święte będą odprawiane według następującego porządku – godzina 8.00, 10.00 i 17.00.

2. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom, dzięki której pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z najuboższych polskich rodzin. Świece w cenie 20 złotych za sztukę można po każdej Mszy Świętej, tak w kościele parafialnym jak i w klasztorku; będą one dostępne także w szkole. Świece rozprowadza Szkolne Koło Caritas.

3. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

4. Za tydzień, bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 10.00 – comiesięczne modlitewne spotkanie z Kółkami Różańcowymi. To także kolejna szansa, aby włączyć się w modlitwę różańcową rodziców, modlących się za swoje dzieci. Zapraszamy zainteresowanych.

5. Muzeum w Tykocinie oraz Teatr Otwarty w Gdańsku – zapraszają w dniu 10 grudnia 2022 (sobota) o godzinie 16.00 na koncert pt. „Hej kolęda, kolęda! Chanukah, oy chanukah”, czyli kolędowo-chanukowe śpiewanie; w wykonaniu Dariusza Wójcika – bas oraz Szaweł Lipski Klezmer Quartet. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Wielkiej Synagodze przed koncertem.

          6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Paweł Walisiewicz, kawaler z parafii Szczepki i Ewa Malinowska, panna parafii tutejszej – zapowiedź I.

7. Dzisiaj o godzinie 13.00 w kinie Hetman odbędzie się pokaz filmu pt. Barbara Radziwiłłówna. Wstęp wolny.

8. W tym tygodniu Pan Organista kontynuuje roznoszenie bożonarodzeniowych opłatków. Porządek wizyt jest następujący:

7.12.ŚrodaBroniszewo
9.12.PiątekSierki
10.12.SobotaTykocin: Sokołowska, Holendry, Kombatantów, Piekarska,
27 Maja
12.12.PoniedziałekPopowlany, Kolonia Tykocin – Nowe Miasto (nr od 24 do 27)
14.12.ŚrodaStelmachowo
16.12.PiątekHermany, Stelmachowo Kolonia
17.12.SobotaTykocin: 11 Listopada, Ogrodowa

Rodziny, których nie zastanie Pan Organista, których nie będzie w domu w wyznaczonym terminie lub chcieliby wcześniej odebrać opłatki – mogą to uczynić po każdej Mszy Świętej, przychodząc do zakrystii.

         9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Jana Zielińskiego, lat 87, mieszkańca Kolonii Tykocin, Śp. Eugenii Markowskiej, lat 102 z Białegostoku. Wieczny odpoczynek…