Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu

Trwa Wielki Post. Czas ten jest wielką szansą zmiany tego, co jest smutne w naszym życiu i przybliżeniu się do Boga. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, odprawianej w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 15.00 (klasztorek) i 17.00 (kościół parafialny). Przypominam, że bezpośrednio po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.00 (klasztorek) i 12.00 (kościół parafialny) śpiewamy – Gorzkie Żale.


W każdą środę Wielkiego Postu o godzinie 19.00 zapraszamy na Nabożeństwo Pasyjne: adorację Najświętszego Sakramentu, śpiew Gorzkich Żali, podczas których będą głoszone kazania pasyjne.

2. W związku apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – w dniu dzisiejszym zbierane są datki na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Zachęcamy Was Bracia i Siostry do modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie.

3. Najbliższa niedziela, 5 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.  Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na pomoc misjonarzom i misjonarkom, pracującym na całym świecie.

         4. Pragniemy poinformować zainteresowanych, że w związku z tacą zbieraną podczas uroczystości pogrzebowych Księdza Prałata Witolda Nagórskiego – zostały zamówione Msze Święte gregoriańskie oraz pojedyncze intencje rozpisane w ciągu roku. Rozkład intencji został wywieszony w gablocie parafialnej. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, zwłaszcza, że tak szybko o nich zapominamy – liczymy na wysoką frekwencję na Mszach Świętych osób, które szczególnie ceniły sobie posługę duszpasterską Księdza Prałata w naszej parafii.

         5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Aleksandra Kizling, lat 81, mieszkańca Stelmachowa. Wieczny odpoczynek…