Niedziela Świętej Rodziny – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Niedziela Świętej Rodziny – ogłoszenia parafialne

1. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich, skupiającym w sobie trzy wydarzenia, przez które Chrystus objawił się światu: pokłon pogańskich magów, chrzest Jezusa w Jordanie i pierwszy cud Zbawiciela w Kanie Galilejskiej. Porządek nabożeństw w tym dniu oczywiście taki jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Misje w świecie.

Tego dnia po powrocie z kościoła oznaczamy poświęconą kredą odrzwia naszych domów napisem K+M+B 2019 lub C+M+B+2019. Oba oznaczenia są poprawne, gdyż najważniejsze, żeby zachowując ten zwyczaj, robić to z powodu żywej wiary i przynależności do Chrystusa, czyniąc to świadomie.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca,  nabożeństwa tych dni zostaną odprawione na Mszy Świętej porannej.

2. Składamy podziękowania wszystkim, którzy z wielkim zrozumieniem i życzliwością wspierają rozpoczęty gruntowny remont świątyni. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Nieciec – 200zł i Moniek – 300zł. Bóg zapłać! Terminal

 3. Zwracamy się ponownie z prośbą o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni. Prośbę naszą kierujemy do pozostałych rodzin z Sanik.

4. Od środy – 2 stycznia 2019 roku, rozpoczynamy wizytę duszpasterską rodzin – kolędę. Podczas kolędy chcielibyśmy zainteresować Was problemami, związanymi z trwającymi pracami remontowo-konserwatorskimi, które zaplanowano do 2020 roku. Zamkną się one kwotą prawie 7,5 mln złotych, z czego ponad 1,2 miliona złotych to wkład własny naszej parafii. To na pewno duży wysiłek, ale korzyści dla całej Wspólnoty i miejscowości – jeszcze większe. Powodzenie tego przedsięwzięcia zależeć będzie zatem w znacznym stopniu od Waszej życzliwości. Cieszy fakt, że wiele rodzin systematycznie na przestrzeni całego roku wspiera podjęte prace, mamy jednak, przy okazji kolędy serdeczną prośbę, aby w to dzieło włączyły się (na miarę swoich możliwości) wszystkie rodziny naszej parafii.

Prosimy, aby podczas wizyty księdza była obecna cała rodzina – od najmłodszych, a na seniorach rodu skończywszy. W miejscu naszego wspólnego spotkania powinien być przygotowany stół, na którym ustawiony jest krzyż ze świecami, woda święcona, kropidło. W miarę możliwości – Pismo Święte i zeszyty od religii uczących się dzieci, także tych ze szkół ponad podstawowych!

         Proszę, zatem wyznaczoną przez społeczność danej wioski lub ulicy osobę, aby w określonym dniu przyjechała po księdza na godzinę 9.00 (wioski, po ks. Marcina na godzinę 9.30 – klasztorek) 15.30 (Tykocin). Podaję porządek na pierwsze dni kolędy:

Środa (2 stycznia 2019 r.)

Sawino – 3 ks.

ul. Bernardyńska – 1 ks.

ul. Choroszczańska bloki – 2 ks. 

Czwartek (3 stycznia 2019r.)

Łopuchowo – 3 ks.

ul. Ogrodowa – 1 ks.

ul. Gasztołda – 1 ks.

ul. Jordyka 1 ks.

Piątek (4 stycznia 2019r.)

Jeżewo Nowe – 1 ks.

Stelmachowo Kolonia – 1 ks.

Dobki – 1 ks. 

ul. Górnickiego – 1 ks.

ul. Klasztorna i ul. Kochanowskiego – 2 ks.

Sobota (5 stycznia 2019 r.)

Sierki – 3 ks.

Poniedziałek (7 stycznia 2019 r.)

Jeżewo Stare – 2 ks.

Broniszewo – 1 ks.

ul. Wiesiołowskiego – 2 ks.

ul. Poświętna – 1 ks. 

Wtorek (8 stycznia 2019 r.)

Saniki – 3 ks.

ul. Glogera – 2 ks. 

ul. Zacerkiewna – 1 ks. 

Środa (9 stycznia 2019 r.)

Kolonia Tykocin – 2 ks.

Hermany – 1 ks.

ul. Sokołowska – 3 ks.

Czwartek (10 stycznia 2019 r.)

Siekierki – 3 ks.

ul. Browarna – 1 ks.

ul. Złota – 1 ks.

ul. Kozia – 1 ks.

Piątek (11 stycznia 2019 r.)

Nieciece i Kiermusy – 2 ks.

Lipniki – 1 ks. 

ul. Zagumienna – 2 ks.

Pl. Czarnieckiego, ul. Puchalskiego – 1 ks.

Sobota  (12 stycznia 2019 r.)

Stelmachowo – 2 ks.

Bagienki – 1 ks. 

ul. Choroszczańska – 2 ks.

ul. Nadkanalna – 1 ks.

Poniedziałek (14 stycznia 2019 r.)

Popowlany – 2 ks.

Pajewo Kolonie – 1 ks.

ul. Piłsudskiego – 3 ks.

         Wtorek (15 stycznia 2019 r.)

ul. Kaczorowska – 2 ks.

Środa (16 stycznia 2019 r.)

ul. Holendry, Piekarska i Kombatantów. – 3 ks.

         Czwartek (17 stycznia 2019r.) od godziny 9.00

ul. 11 Listopada – 3 ks.

         5. Na zakończenie 2018 roku w poniedziałek 31 grudnia o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta i specjalne nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy.

         6. W następną niedzielę 6 stycznia w Uroczystość Trzech Króli serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola w Tykocinie. Początek o godzinie 12.00