Niedziela Świętej Rodziny – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Niedziela Świętej Rodziny – ogłoszenia parafialne

W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich, skupiającym w sobie trzy wydarzenia, przez które Chrystus objawił się światu: pokłon pogańskich magów, chrzest Jezusa w Jordanie i pierwszy cud Zbawiciela w Kanie Galilejskiej. Porządek nabożeństw w tym dniu – taki jak w każdą niedzielę: w kościele parafialnym – 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00; w klasztorku – 9.00 i 11.00. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Misje w świecie.

Tego dnia po powrocie z kościoła oznaczamy poświęconą kredą odrzwia naszych domów napisem K+M+B 2018 lub C+M+B+2018. Oba oznaczenia są poprawne, gdyż najważniejsze, żeby zachowując ten zwyczaj, robić to z powodu żywej wiary i przynależności do Chrystusa, czyniąc to świadomie.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca,  przypadająca w Uroczystość Trzech Króli – z tego powodu nie będzie comiesięcznych Mszy Świętych w Stelamachowie i Jeżewie Starym. Przypominamy jednocześnie, że w najbliższą I Sobotę miesiąca zostanie odprawiona o godzinie 20.00 Msza Święta antycypująca liturgię niedzieli.

2. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Mariusz Chlebowicz, kawaler zamieszkały w Tykocinie i Iwona Ewa Szczepanik, panna zamieszkała w miejscowości Obrów, parafia w Kiełczygłowie. Zapowiedź II.

3. Pragniemy podziękować za pomoc w prowadzonych pracach remontowo-konserwatorskich przy naszym kościele. W ostatnim tygodniu swój dar na ten cel w wysokości 200zł złożyła anonimowy ofiarodawca z Nieciec. Bóg zapłać!

4. Dziękujemy Paniom z Broniszewa za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła, z prośbą o podobne wsparcie na najbliższy piątek na godzinę 18.00 (z racji Uroczystości Trzech Króli) zwracamy się do rodzin z ul. Choroszczańskiej 11 i 11A.

5. Od wtorku – 2 stycznia 2018 roku, rozpoczynamy wizytę duszpasterską rodzin – kolędę. Podczas kolędy chcielibyśmy zainteresować Was problemami, związanymi z trwającymi pracami remontowo-konserwatorskimi, które zaplanowano do 2020 roku. Zamkną się one kwotą prawie 7,5 mln złotych, z czego ponad 1,1 miliona złotych to wkład własny naszej parafii. To na pewno duży wysiłek, ale korzyści dla całej Wspólnoty i miejscowości – jeszcze większe. Powodzenie tego przedsięwzięcia zależeć będzie zatem w znacznym stopniu od Waszej życzliwości. Cieszy fakt, że wiele rodzin systematycznie na przestrzeni całego roku wspiera podjęte prace, mamy jednak, przy okazji kolędy serdeczną prośbę, aby w to dzieło włączyły się (na miarę swoich możliwości) wszystkie rodziny naszej parafii.

Prosimy, aby podczas wizyty księdza była obecna cała rodzina – od najmłodszych, a na seniorach rodu skończywszy. W miejscu naszego wspólnego spotkania powinien być przygotowany stół, na którym ustawiony jest krzyż ze świecami, woda święcona, kropidło. W miarę możliwości – Pismo Święte i zeszyty od religii uczących się dzieci, także tych ze szkół ponad podstawowych!

         Proszę, zatem wyznaczoną przez społeczność danej wioski lub ulicy osobę, aby w określonym dniu przyjechała po księdza na godzinę 9.00 (wioski, po ks. Marcina na godzinę 9.30 – klasztorek) 15.30 (Tykocin). Podaję porządek na pierwsze dni kolędy:

Wtorek (2 stycznia 2018 r.)

Sawino – 3 ks.

ul. Bernardyńska – 1 ks.

ul. Choroszczańska bloki – 2 ks.

 

Środa (3 stycznia 2018r.)

Łopuchowo – 3 ks.

ul. Ogrodowa – 1 ks.

ul. Gasztołda – 1 ks.

ul. Jordyka 1 ks.

 

Czwartek (4 stycznia 2018r.)

Jeżewo Nowe – 1 ks.

Stelmachowo Kolonia – 1 ks.

Dobki – 1 ks.

ul. Górnickiego – 1 ks.

ul. Klasztorna  – 2 ks.

 

Piątek (5 stycznia 2018 r.)

Sierki – 3 ks.

ul. Kaczorowska – 2 ks.

ul. Nadkanalna – 1 ks.

 

Poniedziałek (8 stycznia 2018 r.)

Jeżewo Stare – 2 ks.

Broniszewo – 1 ks.

ul. Wiesiołowskiego – 2 ks.

ul. Poświętna – 1 ks.

 

Wtorek (9 stycznia 2018 r.)

Saniki – 3 ks.

ul. Glogera – 2 ks.

ul. Zacerkiewna – 1 ks.

 

Środa (10 stycznia 2018 r.)

Kolonia Tykocin – 2 ks.

Hermany – 1 ks.

ul. Sokołowska – 3 ks.

 

Czwartek (11 stycznia 2018 r.)

Siekierki – 3 ks.

ul. Browarna – 1 ks.

ul. Złota – 1 ks.

ul. Kozia – 1 ks.

 

Piątek (12 stycznia 2018 r.)

Nieciece i Kiermusy – 2 ks.

Lipniki – 1 ks.

ul. Zagumienna – 2 ks.

Pl. Czarnieckiego, ul. Puchalskiego – 1 ks.

Sobota  (13 stycznia 2018 r.)

Stelmachowo – 2 ks.

ul. Choroszczańska – 2 ks.

 

Poniedziałek (15 stycznia 2018 r.)

Popowlany – 2 ks.

Bagienki – 1 ks.

ul. Piłsudskiego – 3 ks.

 

Wtorek (16 stycznia 2018 r.)

Pajewo Kolonie – 1 ks.

ul. Holendry, Piekarska i Kombatantów. – 3 ks.

 

Środa (18 stycznia 2017 r.)

ul. 11 Listopada – 3 ks.

 

Zastrzegamy, że z przyczyn od nas niezależnych i nieprzewidywalnych – rozkład wizyt kolędowych może ulec pewnym zmianom.